Verslas

Aukojimas centais virto puse šimto tūkstančių eurų parama socialiniams projektams

56 tūkstančiai eurų – tokia suma atsiskaitymų už paslaugas internetu platforma besinaudojantys gyventojai jau prisidėjo prie socialinių projektų kas mėnesį aukodami centus. Prieš 2 metus pristatytas mokesčių platformos Vienasąskaita.lt ir portalo Aukok.lt aukojimo būdas leidžia suapvalinti gyventojo mokėtiną sumą už paslaugas ir skirti iki 0,99 euro paramą socialiniam projektui.

Suapvalindamas sumą, asmuo vidutiniškai paaukoja vos 42 centus, o per mėnesį surenkama nuo 2000 iki 2500 eurų. Ši kasmėnesinė parama skirta jau 26-iems socialiniams projektams, teikiantiems pagalbą vaikų sveikatos, edukacijos ir užimtumo, senjorų ir žmonių su negalia atskirties mažinimo, skurdo mažinimo, emocinės pagalbos, pilietiškumo skatinimo ir kitose srityse.

Aukok.lt prekės ženklo vadovės teigimu, tokie aukojimo būdai keičia visuomenės požiūrį į aukojimą apskritai. „Portalo statistika kasmet rodo augantį fizinių aukotojų dosnumą, tačiau nuolat kartojame, kad nebūna per mažos aukos, svarbiausia – noras prisidėti. Šis aukojimo būdas įrodo, jog pakanka kelių tūkstančių žmonių, prisidedančių simboline auka, ir socialinių projektų vykdytojai jau gali nuveikti ne vieną reikšmingą darbą“, – sako Ž. Pikturnaitė.

Aukojimo galimybe pasinaudoja kiek mažiau nei kas dešimtas platformos naudotojas, tačiau pasirenkančių aukoti skaičius kasmet auga po kelis procentus. „Technologiniai sprendimai keičia mūsų įpročius. Labai džiaugiamės, kad įsidiegę patogų klientams sprendimą kas mėnesį sulaukiame vis daugiau norinčiųjų prisidėti. Daliai jų aukojimas tampa nuolatiniu įpročiu“, – teigia Šarūnas Stanislovėnas, „Viena sąskaita“ vadovas.

2018 m. išleistas Pasaulinis aukojimo indeksas taip pat rodo teigiamus šalies pokyčius aukojimo pinigais srityje. Pagal šį rodiklį Lietuva pakilo į 94-ą poziciją pasaulyje ir tai yra didelis šuolis, lyginant su 2017 m. užimta 128-a vieta. „CAF World Giving Index“ tyrimas atliekamas kasmet, 2018 m. jame dalyvavo 146-ios pasaulio valstybės. Tyrimo rezultatai apima tris rodiklius: pagalbą nepažįstamajam, aukojimą pinigais ir savanorystę. Susipažinti su tyrimo ataskaita galima čia: https://www.cafonline.org/

Pranešimą paskelbė: Živilė Pikturnaitė, VšĮ „Geros valios projektai“

Parašykite komentarą