Politika ir teisė

Lietuva aktyviai tęsia kovą su korupcija

Praėjusią savaitę vykusiame EPBO darbo grupės kovai su užsienio pareigūnų papirkinėjimu tarptautiniuose sandoriuose posėdyje buvo svarstoma Lietuvos pažanga siekiant narystės šioje darbo grupėje. Darbo grupės sekretoriato parengtame vertinime Lietuva įvertinta kaip aktyvi ir bendradarbiaujanti dalyvė tiek pasirengimo narystei EBPO procese, tiek ir kituose kovos su korupcija platformose (Jungtinių Tautų Konvencijoje prieš korupciją, Europos Tarybos valstybių grupėje kovai prieš korupciją (GRECO) ir kt.).
EBPO darbo grupė labai teigiamai įvertino bendrą Lietuvoje egzistuojančią korupcijos kontrolės institucinę ir teisinę sistemą bei Lietuvos padarytą pažangą kovos su papirkinėjimu tarptautiniuose sandoriuose srityje ir nustatė tolimesnes kryptis, kuriose Lietuva turėtų dėti didesnes pastangas. Po šio posėdžio Lietuvos statusas nuo „stebėtojo“ pakeltas iki „dalyvio“. Lietuva iš esmės jau galėtų tapti šios darbo grupės pilnateise nare, telieka padaryti keletą paskutinių darbų: plėsti juridinių asmenų baudžiamosios atsakomybės taikymą, be išlygų užtikrinti pajamų, gautų iš sandorių, sudarytų papirkinėjant pareigūnus, konfiskavimą, o taip pat užtikrinti galimybę visais atvejais patraukti atsakomybėn asmenis, kurie papirkinėja per tarpininkus, veikiančius kitose valstybėse.
„Tai yra rimti ir konceptualūs darbai. Žinoma, tik nuo mūsų pačių priklauso, kada ir kaip mes padarysim namų darbus, tačiau, aš laikausi nuomonės, kad visuomet geriau anksčiau negu per vėlai, tačiau kartu ir tinkamai“, teigia teisingumo ministras J. Bernatonis, primindamas, kad „kartais „namie“ sunku būna įrodyti, jog reikia keisti požiūrį, pavyzdžiui, į juridinio asmens baudžiamąją atsakomybę, o EBPO valstybėms narėms tai yra pagrindas, kuris besąlygiškai privalomas visiems norintiems tapti EBPO dalimi“.
2013 m. teisingumo ministras J. Bernatonis oficialiu laišku kreipėsi dėl Lietuvos narystės šioje EBPO darbo grupėje. Atsižvelgiant į Lietuvos poziciją, 2014 m. Lietuvai leista dalyvauti šios darbo grupės posėdžiuose „stebėtojo“ statusu, o 2015 m. gegužę pradėtas bendras horizontalus Lietuvos stojimo į EBPO procesas.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą