Studijos

LEU vykdys studijas Kaune ir Šiauliuose

Nuo kitų mokslo metų Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) vykdys studijų programas ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Šiauliuose. Kaune bus galima studijuoti ekonomiką ir ikimokyklinį ugdymą, o Šiauliuose – taikomąją sociologiją.

Šios programos bus vykdomos siekiant optimizuoti studijų programų skaičių, efektyviau naudoti infrastruktūros išteklius, koncentruoti aukščiausio lygio pedagoginį personalą. Tokios naujovės, būsimiems studentams sudarančios daugiau galimybių rinktis studijų programą ir studijų vietą, atsirado po to, kai keturi Lietuvos universitetai (LEU, Vytauto Didžiojo, Klaipėdos ir Šiaulių) pasirašė memorandumą ir įsteigė klasterį.

LEU studijų prorektorė prof. dr. Vilija Salienė tvirtina, kad studijos dviejuose miestuose bus lygiavertės. Universiteto partnerio dėstytojai praplės ir praturtins studijų programos personalą. Studentai lygiomis teisėmis galės pretenduoti į Erasmus+ studijas, praktikas, kitas mainų programas tame universitete, su kuriuo bus pasirašę studijų sutartį. Planuojami studentų ir dėstytojų mainai tarp universitetų klasterio partnerių.

„Studentams, studijuosiantiems kitame mieste, bus užtikrintos tokios pačios galimybės pretenduoti į stipendijas ir kitokią finansinę paramą tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir studentams, studijuojantiems universiteto registracijos mieste. Studentams, studijuosiantiems universitetų partnerių programose, bus suteikiamas bendrabutis. Kitame mieste studijuosiantys studentai galės dalyvauti visose universiteto partnerio studentų veiklose“, – tikslina V. Salienė.

Studentai, studijuosiantys kitame mieste, dalį kursų klausys kartu su universiteto partnerio studentais, o įgyti kreditai bus įskaitomi universitete, vykdančiame programą. Vėlesniais studijų metais specialybės dalykai bus dėstomi atskirai.

Toks studijų organizavimas sutelkia geriausių dėstytojų pajėgas. Nėra didinamas studijų programų skaičius, priešingai, giminingos studijų programos ateityje bus sujungiamos, atsisakant neaktualių, rengiamos perspektyvios jungtinės studijų programos.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą