Buitis, Namai

LEGO konstruktoriai: kaip išsirinkti tinkamiausią

Norite padovanoti LEGO konstruktorių mažam ar didesniam vaikui? Darykite tai atsargiai. Labai gerai apgalvokite savo pasirinkimą ir visada pasitikrinkite kainas ir kitas galimybes internetinėse parduotuvėse. Pateikiame keletą minčių, kaip išsirinkti šį populiariausią pasaulyje konstruktorių.

Kur įsigyti LEGO?

Ne paslaptis, kad LEGO konstruktoriai yra pakankamai brangūs žaislai. Jie gaminami iš kokybiškų nekenksmingų medžiagų, o tai tikrai išaugina savikainą. Be to tai vienas iš populiariausių pasaulyje prekės ženklų, tad į tą populiarumą investuoti padeda eiliniai pirkėjai. Tiesiog reiktų pasižiūrėti, ar kur yra LEGO išpardavimas ar kokia akcija. Tada įsigyti galima ir 40 proc. pigiau, o kai komplektas kainuoja 100 eurų, tai tikrai neblogas būdas sutaupyti. Bėda ta, kad nėra tokio dalyko, kaip specializuota LEGO parduotuvė, kurioje būtų parduodamos išskirtinės prekės. LEGO Vilniuje parduodamas gausybėje realių ir interneto parduotuvių, todėl reikia pereiti ne vieną, kad žinotumėte visų akcijas ir nuolaidas.

Nesumaišykite konstruktorių pagal amžių

LEGO konstruktoriai yra sukurti ne tik mažiesiems statytojams. Juos yra pamėgę ir suaugusieji. Dažniausiai statomi automobilių, lėktuvų modeliai. Kartais jie net važiuoja, nes yra naudojamos ir varikliai bei baterijos. Ant pakuotės užrašytas amžius, kuris yra rekomenduojamas. Tačiau nereiškia, kad būtent tokio amžiaus reikia laikytis. Jei ketinate dovanoti dovaną vaikui, kurio tėtis yra didelis LEGO mėgėjas, rinkitės vyresniems skirtus modelius. Dauguma atvejų tėvai padeda savo vaikams surinkti sudėtingesnes dalis, ieško praleistų detalių. Dėl to tikrai padarysite dovaną ne tik jubiliatui, bet ir jo šeimai.

Serijos ir komplektai

LEGO konstruktorius yra tuo ir nuostabus, kad visada galima pratęsti konstravimą ir kitais metais. Konstruktorius leidžiamas tam tikromis serijomis, kurias vienija tam tikras siužetas. Pavyzdžiui, kosminiai laivai, miestas, policija, ugniagesiai ir t.t. Serijoje yra leidžiami įvairaus dydžio komplektai. Dydis skaičiuojamas kaladėlių vienetais. Akivaizdu, kad 1000 kaladėlių yra daugiau nei 200. Todėl skirtingiems amžiams tinka skirtingi komplektai. Vienais metais galite padovanoti policijos automobilį, o kitais – sraigtasparnį. Greičiausiai to policijos automobilio nebebus viename gabale, nes per metus detalės gali pasimesti, tačiau vaikui bus proga prisiminti, ką jis darė prieš metus.

Kai kurios serijos leidžiamos dešimtis metų, todėl senų detalių neišmeskite. Visko gali būti, kad po poros dešimtmečių jų prireiks kitai kartais statytojų.

Nėra lyčių, nėra ginklų

LEGO kompanijos politika skelbia, kad jie vadovaujasi tvirtomis šeimos vertybėmis. Dėl to LEGO kaladėlės nėra skirtos tik mergaitėms arba tik berniukams. Visi gali statyti namą su draugais (kas laikoma tradiciniu mergaitišku žaidimu) arba karinį lėktuvą (kas laikoma berniukų dėmesio objektu). Toks požiūris lemia, kad žaidimus galima dovanoti visiems vaikams.

Kitas momentas yra ginklų atsisakymas. Nors yra policijos, nindzių serijos su aiškiai išreikštais blogais personažais, prieš kuriuos skatinama kovoti, ginklų nėra. LEGO žmogeliukai neturi automatų, pistoletų, peilių. Tiesa, tokių ginklų rinkinukus galima įsigyti kiniškose el. parduotuvėse. Aišku, tai netikri LEGO, padirbiniai su kuriais gamintojai iš Danijos labai kariauja.

Atminkite, kad dovanos kaina niekaip nesusijusi su dėmesiu, kurį parodote žmogui dovanodami tokią dovaną.

Parašykite komentarą