Buitis, Namai

Lauko durys su stiklu: mitai ir tikrovė

Lauko durų parinkimas individualiam namui – rimtas sprendimas bet kurio namo savininkui. Lauko durys – tai namo „veidas“, kuris turi būti ne tik gražus, stilingas ir atitinkantis viso namo architektūrinį stilių. Neskaitant išorinės išvaizdos, lauko durys turi būti patikimomis saugotojomis nuo įsibrovėlių ir nepalankių klimato sąlygų. Norėdami suderinti visas ką tik išvardintas savybes, galite rinktis įstiklintas lauko duris. Tai išraiškingumo ir prabangos įspūdį suteikiantis durų tipas. Tokių durų pavyzdys gali būti Barborr gaminamos lauko durys „Termo Plius“.

Pats pavadinimas išduoda, kad stiklo paketo naudojimas durų gamyboje nė kiek nesumenkina jų termoizoliacinių savybių. Su šiuo aspektu susijusius klaidingus įsitikinimus dar aptarsime skyrelyje Mitai apie įstiklintas lauko duris. O dabar pratęskime kalbą apie įstiklintų lauko durų privalumus.

Peršviečiamos konstrukcijos, įtaisytos duryse (šiais laikais naudojamas ne paprastas stiklas, o stiklo paketas, kurio storis nuo 36 iki 54 mm.), praleidžia į prieškambarį daugiau šviesos o dekoratyvinis, reljefinis arba vitražinis stiklas puošia durų konstrukciją. Papildomo dekoro funkciją gali atlikti durų kalybos-kaustymo elementai, kurie ne tik puošia, bet ir suteikia papildomo saugumo.

Mitai apie įstiklintas lauko duris

Lauko durys su stiklu dažnai be reikalo apipinamos mitais, kuriuos pasistengsime paneigti šiame straipsnyje. Nepaisant visuomenėje įsigalėjusių mitų, kurie dažniausiai susiję su tokių durų saugumu ir šilumos izoliacija, akivaizdūs ir teigiami taip papuoštų durų aspektai.

Tačiau mūsų minėta patraukli tokių durų išvaizda – ne vienintelis jų pranašumas. Durys su stiklo paketu atrodo labai įdomiai. Ir vis dėlto, vidaus interjerui stiklo elementais puoštos durys naudojamos dažniau, nei lauko durims. Kodėl? Štai dabar ir pradėsime kalbą apie mitus.

Nepakankamas saugumas?

Pagrindinis argumentas, kurį pateikia būstų savininkai, nenorintys įsigyti lauko durų su įstiklinimu – baiminimasis, kad stiklas sumažins apsaugines savybes. Aptarkime šį klausimą plačiau. Paprastą stiklą išties lengva išdaužti, tačiau šiuolaikinėje durų pramonėje stiklo paketais papildomos, net šarvuotos duris. Šis faktas kalba pats už save. Juk šarvuotoms durims keliami aukščiausi saugumo reikalavimai. Todėl ir į jas montuojami stiklo paketai, kaip jau minėjome, yra nemažo storio ir gaminami pasitelkiant šiuolaikines technologijas, užtikrinančias apsaugą nuo išdaužimo.

Šilumos netekimas?

Mūsų permainingame klimate (dažnai pajuokaujame apie 9 mėnesius trunkančią žiemą), šilumos praradimas – neatleistinas eikvojimas. Šiuo atveju, šilumos izoliacija ir išskirtinė lauko durų puošmena stiklo elementais – suderinami dalykai. Svarbu, kad nesirinktumėte paprasto stiklo, o gamintojo reikalautumėte stiklo paketo. Jie puikiai išlaiko šilumą, kaip ir plastikinių langų stiklo paketai.

Svetimi žvilgsniai

Kai kuriems namų savininkams atrodo, kad pro duryse įmontuotą stiklą gali žvalgytis pašaliniai. Tačiau Jums nebūtina rinktis skaidraus stiklo paketo. Galite pasirinki matinį, tonuotą stiklo paketą.

Kiti galimi variantai:

  • Reljefinis stiklas;
  • Veidrodinis stiklas.

Šie variantai atrodo prabangiau, nei įprasti. O taip pat jie praleidžia šviesą į namo vidų, o štai, pašalinių žvilgsnių – ne. Dar vienas variantas – vitražai. Lauko durys su stikliniais vitražiniais intarpais ir originalia apdaila taps tikra namo puošmena ir papildys architektūrinę visumą.

Įstiklintos lauko durys: apibendrinimas

Rinkdamiesi lauko duris su stiklu, turėtumėte vadovautis tais pačiais kriterijais, kaip ir rinkdamiesi įprastas namų sergėtojas: konstrukcijos patikimumas, medžiagų kokybė, gera termoizoliacija ir aukštas konstrukcijos sandarumo lygis, išvaizda ir, galų gale, kaina. Na ir, žinoma, stiklo paketo tvirtumas. Kviečiame apsilankyti www.barborr.lt svetainėje, norintiems gauti daugiau informacijos apie siūlomus įstiklintų durų tipus.

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Laundry Soap Méga Propre Audinių skalbiklis, 1000ml
 
REIMA Kuhmoinen Pale Rose 86
 
REIMA Tukeva Black 39

Parašykite komentarą