Verslas

Lapkričio 6 d. „Extinction Rebellion Lietuva“ išeina į gatves Vilniuje: „COP26 – Mes jus stebime“

Šių metų lapkričio 6 d. 12:00 Vilniuje vyks eisena už klimato teisingumą COP26 – Mes jus stebime. Organizatoriai: judėjimas Extinction Rebellion Lietuva (liet. Sukilimas prieš išnykimą). Eisena prasidės Katedros aikštėje, baigsis prie Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos, kur bus suteikiamas mikrofonas bendruomenių atstovams bei vyks menininkų pasirodymai.

Eisenos priežastis yra lapkričio 1-12 d. Glazge, Škotijoje vykstanti Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencija (COP26). Tai kasmet vykstantis renginys, kuriame dalyvauja pasaulio valstybių vadovai ir kartu sprendžia kaip malšinti pasaulio taršos, klimato ir ekologinę krizę. 

Šis renginys yra apibūdinamas kaip svarbiausias metinis įvykis pasaulyje, nulemiantis mūsų visų ateitį.

Dėl savanaudiškos, taršios ir galios siekiančios žmonių veiklos, katastrofiškai keičiasi mūsų šalis, žemynas ir pasaulis. Naikinama gamta, dėl to krinka mūsų fizinė ir emocinė sveikata, vasarų metu pasiekia nesuvaldomi miškų gaisrai, sausros, potvyniai, uraganai, nuo maisto ir vandens trūkumo žmonės migruoja į mažiau nukentėjusias šalis, o labiausiai nukenčia pažeidžiamiausios ir mažiausiai resursų turinčios visuomenės grupės. 

COP vyks jau 26 kartą, o rezultatų vis dar nesulaukiama. Dėl šios priežasties klimato aktyvistai visame pasaulyje stebi šią konferenciją, reiškia jai kritiką ir reikalauja pokyčių įvairių akcijų metu.

Su tūkstančiais kitų aktyvistų visame pasaulyje tą pačią dieną, lapkričio 6 d., išeiname į gatves, nes pasaulio lyderiams norime pasakyti, kad mums rūpi, mes norime gyventi ir užtikrinti šviesią ateitį sau ir ateities kartoms. Extinction Rebellion Lietuva skatina visus pabusti, susivienyti ir reikalauti pokyčio. 

Pagrindiniai reikalavimai Lietuvos valdančiosioms institucijoms, žiniasklaidai, taršioms įmonėms yra:

  1. Sakyti tiesą apie kritinę Lietuvos ir mūsų planetos taršos būklę, kodėl ir kokius realius padarinius ji mums sukėlė – kokios grėsmės laukia žmonių ir visos mus supančios bioįvairovės.
  2. Veikti dabar stabdant biologinės įvairovės nykimą ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskyrimą.
  3. Suteikti galią piliečiams įsitraukti į sprendimų priėmimus pasitelkiant piliečių asamblėjas.

Rengiame teatrališka eiseną: bus įvairių meninių elementų, eiseną lydės kostiumais apsirengę aktyvistai. Tai bus spalvinga, taiki ir įsimintina eisena. 

O po jos vyks muzikiniai ir kultūriniai pasirodymai. Susirinks įvairūs Lietuvos bendruomenių atstovai, kuriems bus suteikiamas žodis tiesiai šviesiai išsakyti savo rūpesčius: su kokiomis taršos, gamtos naikinimo problemomis jiems tenka susidurti, ką išgyvena. 

Renginio programa:

11:00 Renginio pradžia Katedros aikštėje, pasiruošimas eiseinai

12:00 Eiseinos pradžia

13:00 Renginio prie M. Mažvydo bibliotekos pradžia

Extinction Rebellion Lietuva kontaktai:

xrlithuania@gmail.com

863660538

Pranešimą paskelbė: Rūta Žulpaitė, Extinction Rebellion Lietuva

Parašykite komentarą