Kelionės

Laikas kartu – geriausia dovana: kur nukeliauti Valentino dienos proga?

Artėjanti vasario 14-oji dažnai įpareigoja pasukti galvą, kaip originaliai nustebinti mylimą žmogų ar artimuosius. Nors Valentino diena vieniems tik komercinė šventė, kitiems ji gali tapti puikia proga nustebinti artimuosius ir padovanoti nepamirštamą laiką kartu. Turizmo rinkos lyderis Baltijos šalyse „Novaturas“ kviečia šventę skirti naujoms kelionių patirtims bei jų planavimui. Įspūdžių pasiilgusiems rekomenduojama rinktis saulėtas žiemos kryptis, egzotines tolimąsias šalis ar ekstremalius pojūčius garantuojančias slidinėjimo atostogas.

Geras metas planuoti kelionę

Pasak „Novaturo“ komunikacijos vadovės Miglės Bielinytės, artėjanti vasario 14 d. yra proga švęsti meilę keliaujant – su antrąja puse, draugais, šeimos nariais ar rinktis solo keliones, kuriose bus galima ne tik pailsėti, bet ir susirasti naujų bičiulių.

„Išskirtiniams Valentino dienos įspūdžiams tereikia noro ir bent šiek tiek kūrybiškumo. Iš esmės šis laikotarpis yra puikus laikas ir keliauti, ir planuotis būsimas keliones. Tad artimam žmogui ar sau rekomenduoju padovanoti, pavyzdžiui, ilgojo savaitgalio pažintinę kelionę visada populiariose Europos sostinių kryptyse, dar spėti pasimėgauti kalnais ir slidinėjimo malonumais arba suplanuoti būsimą kelionę į egzotines šalis“, – pasakoja M. Bielinytė.

Norintiems dovanoti ar kartu planuojantiems kelionę ji rekomenduoja įsivertinti tris esminius aspektus – kada norite keliauti, su kuo leisitės į kelionę ir ką norėtumėte nuveikti jos metu. „Nuo to priklauso kelionės kryptis, eiga bei planavimas. Nebūtina skubėti išvykti dabar pat, jei nerandate norimo varianto būtent Valentino savaitei, nes puiki dovana gali būti ir ateities kelionė, pavyzdžiui, pavasarį arba net vasarą, kurios metu siūlome visą 15-os krypčių paletę. Be to, pirkdami kelionę dabar, dar galite pasinaudoti išankstiniais vasaros pasiūlymais“, – pataria komunikacijos vadovė.

Net gana įprastai švenčiama Valentino diena, pavyzdžiui, vakarieniaujant mėgstamoje vietose, iš karto gali tapti dar ypatingesnė, jei mylimajam įteiksite ateities kelionės idėją ir drauge pradėsite ją planuoti. Dar vienas variantas – draugų vakarienės metu pasidalinti kelionės kryptimi ir paraginti susiplanuoti išvyką.

Užburianti ramybė ir egzotika poroms

Pasak M. Bielinytės, renkantis egzotinę šalį svarbiausia aiškiai įsivardinti, koks poilsio būdas šiuo metu suteiks didžiausią malonumą ir pagal tai rinktis atostogų kryptį: „Norintiems praleisti laiką nuostabių paplūdimių apsuptyje, pabūti dviese romantiškoje vietoje ir mėgautis gero viešbučio privalumais, puikiai tiks Zanzibaras, Maldyvai, Seišeliai ar Meksika. O norintys suderinti pasyvų poilsį ir norą pažinti kitos šalies kultūrą, gamtą bei papročius, turėtų rinktis Balį, Tailandą ar Jungtinius Arabų Emyratus.“

Aktyvus poilsis su draugais

„Novaturo“ komunikacijos vadovė pastebi, jog prieš Valentino dieną susidomėjimas įvairiais kelionių tipais išauga: „Jaučiame pažintinių kelionių lėktuvu ir autobusu suaktyvėjimą tiek išvykimui vasario viduryje, tiek pavasarį ar vasarą. Šiuo metu dar tikrai galima spėti susiplanuoti kelionę ir Valentino dienai. Ilgiesiems savaitgaliams vasario viduryje siūlome romantišką Paryžių, tačiau turime ir įdomių pažintinių kelionių šeimoms, pavyzdžiui, į Laplandiją, kur mažieji galės skrieti haskių traukiamomis rogėmis, o suaugusieji – paslidinėti, žygiuoti kalnais ar mėgautis SPA malonumais. Tuo tarpu norintiems gerai praleisti laiką su draugų kompanija, vasario viduryje siūlome kelionę autobusu į Berlyną.“

Šilumos pasiilgusioms šeimoms ji siūlo rinktis Egipto kurortus, kuriuose tėvai su įvairaus amžiaus atžalomis galės turiningai ir be rūpesčių leisti atostogas: „Keliaujant į Egiptą svarbu pagal amžiaus grupę pasirinkti viešbutį. Mūsų pagrindinė rekomendacija – tinkamai įvertinti, kaip leisite laiką kelionės metu. Jei planuojate daug keliauti, galite rinktis šiek tiek kuklesnį variantą, tačiau jei ilsėsitės viešbutyje, būtinai skirkite laiko jo pasirinkimui: peržiūrėkite nuotraukas, pasiskaitykite komentarus ir viešbučio įvertinimą, patikrinkite, ar viešbutis turi pramogų vaikams, ar paplūdimio pakrantė patogi maudynėms. Be to, Egiptas vis dar neužleidžia savo pozicijų kaip viena geriausių pasaulyje nardymo krypčių, tad ji puikiai tiks ir tiems, kuriuos vilioja laikas kartu koralinių rifų apsuptyje.“

Na, o norintiems tiesiog švęsti draugystę ir gyvenimo džiaugsmą, M. Bielinytė siūlo drauge su būriu bičiulių išsinuomoti vilą saulėtoje Tenerifėje, kur dienos metu galėsite tyrinėti salą, o vakarais smagiai leisti laiką vietiniuose restoranuose ar namo terasoje: „Aktyvesnėms ir nuotykių ištroškusioms kompanijoms dar siūlau spėti pasikrauti adrenalino slidinėjant Andoros kalnuose ar Italijoje, kur skraidinsime iki pat kovo vidurio.“

Susipakuoti lagaminą ir leistis į žygį

Nors Valentino diena įprastai minima kaip įsimylėjėlių šventė, M. Bielinytė ragina nepamiršti dėmesio skirti ir sau. Kokybiškas poilsis bei miegas, galimybė laiku sustoti ir pasidovanoti atostogas nenuvils.

„Solo keliautojus kviečiu susipakuoti lagaminą ir patraukti į Portugalijai priklausančią Madeiros salą. Pavasariški orai čia tvyro ištisus metus, o du trečdalius salos sudaro gamtos draustinis, kurio didžiausią plotą užima laurų miškai, gausūs įvairių augalų ir gyvūnų. Madeirą dažniau renkasi aktyvaus poilsio mėgėjai, norintys pasimėgauti, rodos, žmogaus nepaliestu gamtos grožiu. Vakarinėje Madeiros pakrantėje gausu įspūdingų apžvalgos aikštelių, tradicinių žvejų kaimelių. Tyrinėjant salą, rekomenduojama leistis į žygį levadomis – taip saloje vadinama drėkinimo sistema, kuri iš drėgnesnių salos vietų vandenį nuneša į sausesnes“,– pasakoja komunikacijos vadovė.

Gausus pažintinių kelionių asortimentas

Populiarios kryptys, kur pramogų pagal savo poreikius ras kiekvienas, yra Tunisas, Graikijos salos, Juodkalnija. Ilgajam savaitgaliui ar ilgesnei kelionei M. Bielinytė rekomenduoja keliautojų taip mylimą Barseloną ir primena patikrinti pažintinių kelionių variantus tiek užsienyje, tiek Lietuvoje – pasirinkimų gausu, svarbiausia apsispręsti, ko norisi.

Be to, jei pritrūksta laiko ar aplinkybės neleidžia išvykti atostogų per Valentino dieną, savo bičiulius, šeimą ar antrąją pusę meilės dienos proga galite pradžiuginti kelionės dovanų kuponu: „Kokybiškas poilsis, laikas kartu ir nauji potyriai yra tai, ką geriausio galime padovanoti savo antrajai pusei, artimiesiems ir sau.“

Parašykite komentarą