Renginiai

Labdaros renginyje – galimybė mažiesiems tyrinėti pasaulį

Šį sekmadienį, birželio 12-ąją, Anupriškėse vyks Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubo šeimų šventė ir labdaros renginys „Šeimos Vasara: PaTIRTI Gyvenimą“. Vaikai ir jų tėveliai iš visos Lietuvos kviečiami kartu su Skandinavijos Rotary klubų atžalomis ir vaikų namų mažaisiais pasinerti į gamtos, mokslų ir sporto pažinimų kupiną dieną, kurios kilnus tikslas – surinkti lėšų Antazavės vaikų namų būsto statyboms ir auklėtinių laikui vasaros stovyklose finansuoti.
Šventėje mažųjų svečių lauks visą dieną besitęsiantys žaidimai, konkursai, nuotykių parko pramogos bei susitikimai su garsiais mokslininkais ir sportininkais. Daugkartinis Dakaro ralio dalyvis Antanas Juknevičius mažuosius stebins išgyvenimo pamokomis iš sunkiausių pasaulio ralio varžybų, o kulinarinių subtilybių šeimas ir vaikų namų mažuosius mokys šefas Martynas Žymantas, dirbęs „Time“, „Dine“ ir kituose garsiuose Vilniaus restoranuose.
Vakare „Šeimos Vasara: PaTIRTI Gyvenimą“ dalyvių lauks muzikiniai pasirodymai. Šeimoms koncertuos tarptautinių džiazo konkursų laureatai – Ievos Paniulaitytės Trio, įvairių akordeonininkų konkursų Italijoje, Estijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir Lietuvoje laimėtoja Eglė Bartkevičiūtė ir violončelininkė Elena Daunytė, o šventę vainikuos pagrindinis renginio akcentas – aukcionas.
Jo metu bus renkamos lėšos naujam Antazavės vaikų namų būstui pastatyti. Valstybinių institucijų sprendimu, Antazavės vaikų namai iki 2020 m. privalo būti pertvarkyti, sumažinant juose gyvenančių globotinių skaičių nuo 60 iki 30. Likusiems mažiesiems apgyvendinti vaikų namams būtinas naujas namas.
„Skandinaviška praktika rodo, jog vaikai gyvendami didesniuose namuose su kiemu, sodu, augindami savo daržoves, prižiūrėdami aplinką, kitaip sakant, šeimos sąlygomis, įgyja daugiau socialinių ir gyvenimiškų įgūdžių, kurie padeda jiems ateityje lengviau integruotis į visuomenę,“ pasakoja Vilmantas Petrauskas, Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubo prezidentas. „Kitas šventės tikslas – vaikų laiko vasaros stovyklose finansavimas. Vasarą dauguma Lietuvos vaikų bent trumpam palieka namus ir iškeliauja į įvairiausias stovyklas, kuriose jie ne tik smagiai praleidžia laiką, tačiau ir bendrauja su mažaisiais iš visos šalies, keliauja į žygius, mokosi naujų dalykų taip stiprindami savo bendravimo, tolerancijos ir kitus gyvenimiškus įgūdžius.“
Visos už dalyvavimą renginyje iš suaugusiųjų surinktos lėšos bus skirtos naujojo Antazavės vaikų namų būsto statyboms ir vaikų laikui vasaros stovyklose finansuoti. Renginys vyks poilsio ir pramogų parke „TonyResort“ birželio 12-ąją, pradžia 12 val.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą