Politika ir teisė

L. Andrikienė: mūsų solidarumas – už laisvę ir demokratiją kovojantiems broliams ir sesėms baltarusiams

2021 m. vasario 5 d. pranešimas žiniasklaidai

Šiandien kalbėdama per LRT radiją Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos viceprezidentė, Seimo narė Laima Andrikienė pažymėjo, kad jau šešis mėnesius kaimyninėje Baltarusijoje tęsiasi protestai dėl suklastotų prezidento rinkimų, po kurių nugalėtoju pasiskelbė Aliaksandras Lukašenka.

„Demokratijų bendruomenė ir Lietuva nepripažįsta A. Lukašenkos prezidentu, išrinktoji Baltarusijos prezidentė yra Svetlana Cikanouskaja, 2020 metų A. Sacharovo premijos laureatė, nominantė šių metų Nobelio taikos premijai. Mūsų parama – už laisvę ir demokratiją kovojantiems broliams ir sesėms baltarusiams, su kuriais mus sieja sena ir garbinga istorija“, – sakė parlamentarė.

„Į taikius protestus, kuriuose reikalaujama teisingumo ir sąžiningų, tarptautinius standartus atitinkančių rinkimų, A. Lukašenkos režimas reaguoja represijomis: politinių kalinių skaičius jau siekia 230 asmenų, tarp jų – žmogaus teisių gynėjai, žurnalistai, aktyvistai, jaunimo organizacijų, politinių partijų atstovai. Jiems kurpiamos bylos, juos bandoma palaužti kalėjimuose, fabrikuojant kaltinimus ir bylas, rengiant teismo procesus“, – pažymėjo L. Andrikienė.

Seimo narė L. Andrikienė ėmėsi globoti politinę kalinę Katsiaryną Barysevič, www.tut.by žurnalistę, kuri nuo praėjusių metų lapkričio 19 dienos yra sulaikyta ir kalinama KGB kalėjime Minske, vadinamajame ikiteisminio sulaikymo centre Nr. 1. Ji kaltinama atskleidusi konfidencialią informaciją apie Baltarusijos specialiųjų tarnybų 2020 m. lapkričio 11 dieną užmuštą Ramaną Bandarenką. Žurnalistė išdrįso paneigti valdžios skleistą melą neva R. Bandarenka buvęs girtas ir mirė dėl muštynėse patirtų traumų. K. Barysevič, pasiremdama gydytojų liudijimu, atskleidė, kad R. Bandarenkos kraujyje alkoholio nerasta. Dėl to jauna žurnalistė areštuota, jai gresia nuo 5 iki 10 metų įkalinimo bausmė.

„Praeityje esu rašiusi laiškus Rusijos politiniam kaliniui Michailui Chodorkovskiui, kai jis buvo nuteistas ir kalėjo Rusijos kalėjime, vėliau kolonijoje. M. Chodorkovskio išlaisvinimą priėmiau kaip asmeninę pergalę. Dabar mano misija – rūpintis Katsiaryna Barysevič, kuri tiktų man į dukras, visais įmanomais būdais paremti ją ir jos šeimą, priminti jos bylą tarptautiniuose forumuose. Neabejoju, kad ateis diena, kai galėsiu pasveikinti, apkabinti Katsiaryną laisvėje, nes visiems režimams vieną dieną ateina galas“, – kalbėjo L. Andrikienė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą