Technologijos

Kviečia aukoti ukrainiečiams su negalia: žinią skleis ir bėgdami maratoną

Nuo karo Ukrainoje pradžios Lietuvoje saugų prieglobstį rado daugiau nei 60 tūkst. pabėgėlių. Kai kurie iš jų čia atvyko kartu su neįgaliais šeimos nariais, kuriems reikia medicininės priežiūros ir vaistų. „Lietuvos Raudonojo Kryžiaus“ draugijos administruojama labdaros iniciatyva „Vienybė težydi“ kviečia aukoti ukrainiečių šeimoms, auginančioms vaikus su negalia arba besirūpinančioms negalią turinčiais šeimos nariais.

„Per daugiau kaip pusę metų, kai rūpinamės į Lietuvą atvykusiais ukrainiečiais, pamatėme, kad itin sunku toms šeimoms, kuriose yra negalią turinčių asmenų. Iniciatyva „Vienybė težydi“ skirta padėti tokioms šeimoms, kadangi joms reikia ne tik maisto produktų, bet ir medikamentų“, – sako Kristina Meidė, „Lietuvos Raudonojo Kryžiaus“ vadovė.

Trūksta lėšų efektyviai paramai

Labdaros iniciatyva „Vienybė težydi“ kviečia Lietuvos visuomenę remti negalią turinčius žmones ir jų šeimas iš Ukrainos, šiuo metu gyvenančias Lietuvoje. Programoje dalyvauja labiausiai socialiai pažeidžiamos ukrainiečių pabėgėlių šeimos – jų šiuo metu Lietuvoje daugiau nei 500.

„Šios šeimos verčiasi ypač sunkiai, nes rūpinasi neįgaliais šeimos nariais. Nemaža dalis Lietuvoje esančių ukrainiečių pradėjo dirbti ir taip kabintis į naują gyvenimą, tačiau mamoms, turinčioms vaikų su negalia, dirbti labai sunku, nes atžaloms reikia specializuotos priežiūros. Lietuvos valstybės parama dėl įvairių priežasčių šių šeimų arba nepasiekia, arba patenkina tik nedidelę dalį jų poreikių. Šiuo metu jas prižiūri ir joms padeda „Lietuvos Raudonojo Kryžiaus“ savanoriai, tačiau efektyviai paramai reikalingų lėšų itin trūksta“, – teigia K. Meidė

Aukojama konkrečiai šeimai

Suteikti reikalingą pagalbą galima „Contribee“ platformoje, kur pasirinkę konkrečią šeimą, galite skirti jai periodinę paramą – ji kas mėnesį bus nuskaičiuojama nuo jūsų sąskaitos ir pasieks jūsų pasirinktus žmones.

„Paaukoti pinigai gali iš esmės pakeisti Lietuvoje prisiglaudusių ukrainiečių šeimų, auginančių vaikus su negalia arba besirūpinančių negalią turinčiais šeimos nariais, gyvenimus. Nors jau pripratome prie naujienų ir baisių vaizdų, karas tęsiasi, o žiaurumas nesibaigė. Negalime sustoti remti ir palaikyti Ukrainos bei jos žmonių“, – pabrėžia K. Meidė.

Nubėgti kilometrai virs į paramą

Rugsėjo 11 d. vyksiančiame „Vilniaus maratone“ dėl gero tikslo bėgs mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ darbuotojai – jų įveiktus kilometrus bendrovė padaugins iš 10 ir taip bus apskaičiuota aukojama suma, skirta „Vienybė težydi“ iniciatyvai. Darbuotojai maratone bėgs su specialiu užrašu pažymėtais marškinėliais – „Neturime teisės pavargti“, kad paragintų aukoti ir kitus bėgimo dalyvius ar žiūrovus.

„Šiuo metu pagalba reikalinga ne tik likusiems Ukrainoje, bet ir čia esantiems ukrainiečiams. Prisidėdami prie šios iniciatyvos siekiame ne tik padėti, bet ir raginame kitus nelikti abejingais“, – teigia Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims.

Parašykite komentarą