Studijos

Kuriant saugesnę eismo aplinką organizuojamas protų mūšis „Saugūs mokiniai 2021“

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) šiemet pirmą kartą Lietuvos mokykloms organizuoja nuotolinį protų mūšį saugaus eismo tema „Saugūs mokiniai 2021“. Dalyvauti protų mūšyje pakviestos savivaldybių administracijos švietimo padalinių deleguotos mokyklos – po vieną iš kiekvienos savivaldybės. Iš viso dalyvauti protų mūšyje „Saugūs mokiniai 2021“ užsiregistravo 51-os mokyklos atstovai.

Protų mūšyje dalyvaujančių mokyklų komandų dalyviai turės progą prisiminti pagrindinius saugaus elgesio kelyje reikalavimus, keliamus pėstiesiems, keleiviams, dviračių bei paspirtukų vairuotojams, o taip pat ir lavinti gebėjimą teorines saugaus eismo žinias pritaikyti realiose situacijose.

Dažnai pasitaiko, kad net ir geriausiai žinodami Kelių eismo taisykles, eismo dalyviai realiose situacijose pasimeta ir klysta, dėl to yra labai svarbu, kad visi, o ypatingai jaunieji eismo dalyviai, nuolat atnaujintų saugaus eismo žinių bagažą ir tinkamai jį taikytų realioje eismo aplinkoje, koks ir yra pagrindinis visų Kelių direkcijos vykdomų švietėjiškų veiklų tikslas“, – sako Kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius.

Protų mūšis organizuojamas išskirtinai 7–10 klasių mokiniams. Kiekvieną komandą turėtų sudaryti po vieną atstovą iš kiekvienos klasės, t. y. vienoje komandoje turėtų būti 4 nariai ir komandos vadovas (mokytojas). Šiuo projektu siekiama skatinti aktyvesnį vyresniųjų klasių mokinių įsitraukimą į saugesnės aplinkos kūrimą ir ugdyti atsakingą požiūrį, dalyvaujant kelių ir gatvių eisme.

Protų mūšis sudarytas iš dviejų etapų. Jame dalyvaujančios mokyklų komandos pagal mokyklos vietą bus priskirtos Aukštaitijos, Vidurio Lietuvos ir Žemaitijos teritorijoms. I etapo metu bus atrenkama po tris daugiausia balų kiekvienoje teritorijoje surinkusias mokyklų komandas, kurios pateks į protų mūšio II etapą. II etapo metu bus atrenkama po vieną daugiausia balų surinkusią komandą – nugalėtoją Aukštaitijoje, Vidurio Lietuvoje ir Žemaitijoje, kurios bus apdovanotos specialiais Kelių direkcijos įsteigtais prizais.

Nuotolinio protų mūšio saugaus eismo tema „Saugūs mokiniai 2021“ nugalėtojai bus paskelbti iki gruodžio 17 d.

Daugiau informacijos apie protų mūšį saugaus eismo tema „Saugūs mokiniai 2021“ – Kelių direkcijos tinklalapyje.

Daugiau informacijos:

Aušra Ramoškaitė

Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyrius

Tel. +370 5 232 96 28, mob. tel. +370 656 76 508

El. p. ausra.ramoskaite@lakd.lt

Pranešimą paskelbė: Saulius Jansonas, Lietuvos automobilių kelių direkcija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą