Investicijos

Kurį saulės parką pasirinkti Lietuvoje?

Nuo 2019 metų įsigaliojo įstatymas, pagal kurį galima gauti valstybės paramą saulės elektrinėms nutolusiose vietovėse. Anksčiau ši parama buvo prieinama tik tiems asmenims, kurie turi nuosavą žemės sklypą ar namo stogą. Taigi, dabar įsigyti jėgainę su parama gali ir butų gyventojai, tereikia išsirinkti saulės parko vystytoją, kurių Lietuvoje yra ne vienas. Šiais metais atsirado Aplinkos projektų valdymo agentūros priemonė ir juridiniams asmenims. Pagal ją, iki metų pabaigos saulės elektrinės su parama prieinamos visiems juridiniams asmenims, kurie įsikūrę visuomeninės, gamybinės ar inžinerinės paskirties pastatuose. Jie gali įsirengti jėgainę ant pastatų stogų, žemės ar įsigyti saulės parke.

Saulės elektrinių parkuose privalumai

Rezervuojant jėgainę saulės parke, atkrenta visi jos įrengimo rūpesčiai. Tiesa, ant nuosavos žemės ar stogo įrengiant galima pačiam pasirinkti saulės modulius, atsižvelgiant į jų kokybę ir kainą. Todėl norint turėti elektrinę parke, pradžioje vertėtų pasidomėti, kokie saulės moduliai naudojami, kokia garantija suteikiama ir pasirinkti parko vystytoją, siūlantį geriausią kainos ir kokybės santykį.

Juridiniams asmenims patogu turėti jėgainę saulės parke, kai nėra pakankamai vietos ant stogo ar jo šlaitas nėra tinkamas. Kitas privalumas, kad saulės elektrinės parkuose rezervuojamos elektroniniu būdu, todėl viską galima greitai atlikti internetu. Šiuo metu, vis daugėjant koronaviruso susirgimų skaičiui, įsigyti elektrinę nuotoliniu būdu tampa ypač saugu ir paprasta.

Kokie saulės elektrinių parkai yra Lietuvoje?

Visus saulės parkus galima rasti internetinėje svetainėje saulesparkai.lt. Šiame puslapyje aiškiai nurodyta, kur jie randasi, kas vysto projektus, kiek kainuoja įsigyti 1 kW galios. Taip pat saulės elektrines galima išsinuomoti, nuomos kaina už 1 kW galios – apie 90 eurų per metus. Šiandieną yra užsiregistravę 5 saulės energetikos įmonės, visos kartu jos vysto 11 projektų. Saulės elektrinės šiuose parkuose kainuoja skirtingai: nuo 900 iki 995 eurų už 1 kW. Vienos iš pigiausių jėgainių yra „Saulės grąžos“ vystomame Kuršėnų parke ir įmonės „Green Genius“ Utenoje. Vienos iš brangiausių – tai jėgainės Lazdijų rajono, Buktos kaime.

Parašykite komentarą