Politika ir teisė

Kultūros ministrė dalyvaus ES kultūros ministrų tarybos posėdyje

Šiandien kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson išvyksta į Briuselį dalyvauti Europos Sąjungos kultūros ministrų tarybos posėdyje, vyksiančiame gegužės 22–24 d.

Kultūros ministrai diskutuos apie ilgalaikę viziją dėl kultūros indėlio į Europos Sąjungos ateitį po 2020 metų. Naujo laikotarpio 2021–2027 m. daugiametės finansinės programos kontekste bus aptarti galimi veiksmai, siekiant platesnių dabartinių kultūros srities programų galių, kad kultūra taptų vienu iš realius pokyčius nulemiančių veiksnių.

Ministrai taip pat aptars, kokios tikslinės programos reikėtų kultūros srityje, kuria būtų sutelkiamas dėmesys į kultūros ir kūrybiškumo svarbą šiuolaikinėje visuomenėje atsižvelgiant į ES ateitį. Lietuvos Respublikos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson posėdyje pabrėš „Kūrybiškos Europos“ programos reikšmę kultūros sektoriui, įvertins Europos Komisijos siūlomą šios programos biudžeto padidėjimą naujame finansavimo laikotarpyje ir atkreips dėmesį į poreikį stiprinti menininkų bei meno kūrinių mobilumo programas.

Planuojama, kad ministrai patvirtins Tarybos išvadas dėl poreikio kultūros paveldui suteikti svarbią vietą visų sričių ES politikoje. Šiose išvadose taip pat siūloma pripažinti kultūros paveldo vaidmenį atitinkamose bendrai ES finansuojamose nacionalinėse sektorių programose ir suformuluoti bendrą kultūros paveldo išsaugojimo bei aktualizavimo viziją.

Kultūros ministrų darbotvarkėje numatytas ir Lietuvos bei Liuksemburgo klausimas, kurio metu bus pristatytos 2022-ųjų metų Europos kultūros sostinių – Kauno ir Ešo prie Alzeto vizijos.

Gegužės 24 d. kultūros ministrė iš Briuselio vyks į Venecijos architektūros bienalę, kur dalyvaus Lietuvos paviljono atidarymo renginiuose.

 

 

Daugiau informacijos:

Ryšių su visuomene ir strateginės komunikacijos skyrius,

tel. +370 671 99451, +370 608 47701,el. p. vrs@lrkm.lt

Pranešimą paskelbė: Jana Mikulevič, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą