Politika ir teisė

Kultūros ministras su darbo vizitu lankysis JAV: dalyvaus J. Meko parodos atidaryme, susitiks su Bruklino, Smithsono muziejų, YIVO instituto atstovais

Vasario 15–19 dienomis kultūros ministras Simonas Kairys su darbo vizitu viešės Niujorke ir Vašingtone.

Vizitą Niujorke S. Kairys pradės Jono Meko 100-mečio programos renginiais – lankysis parodos „Kamera visą laiką buvo įjungta“ atidaryme Žydų muziejuje, susitiks su jo direktore Claudia Gould ir parodos kuratore Kelly Taxter aptarti tolesnio bendradarbiavimo perspektyvų. Susitikime su Jono Meko fondo (Jonas Mekas Estate) prezidentu Sebastianu Meku ketinama apžvelgti 100-mečio programos vykdymą, kitus bendrus projektus.

Kultūros ministras su YIVO žydų mokslinių tyrimų instituto Niujorke vadovu Jonathanu Brentu apibendrins neseniai užbaigto Edwardo Blanko Vilniaus kolekcijų projekto rezultatus, diskutuos apie tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas. Niujorke S. Kairys taip pat susitiks su kompozitore Žibuokle Martinaityte, vėliau dalyvaus jos kūrinio „Saudade“ JAV premjeroje. Lietuvių kompozitorės kūrinį atliks Niujorko filharmonijos orkestras.

Bendradarbiavimo galimybės bus aptartos ir susitikimuose su Bruklino muziejaus atstovėmis Niujorke ir Smithsono federalinio muziejaus Amerikos meno archyvų vadovėmis Vašingtone.

Vizito metu suplanuoti kultūros ministro susitikimai su kitų JAV kultūros ir meno įstaigų, lietuviškų organizacijų ir lietuvių bendruomenės JAV atstovais.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą