Politika ir teisė

Kūdikių kraiteliai džiugins ir kaišiadoriečių šeimas

Tarp Lietuvos savivaldybių vis plačiau kelią skinasi kilni, bet kartu ir praktiška tradicija –naujagimiams dovanoti kūdikių kraitelį. Kūdikio kraitelius naujagimiams dovanoja Kauno miesto ir rajono, Šiaulių miesto bei kitos šalies savivaldybės. Gegužės 17 dieną jų gretas papildė ir Kaišiadorių rajono savivaldybė, savo naujagimiams dovanosianti apie 106 Eur vertės kraitelius. Tądien pirmasis kūdikio kraitelis įteiktas ketvirtojo kūdikio susilaukusiai mamytei.

 „Ne žodžiais, šūkiais ar kalbomis, o praktiniais veiksmais stengiamės padėti šeimoms. Šiandien savivaldybę pasiekė nupirktos „kūdikio kraitelės“ ir pirmoji kraitelė buvo įteikta mamai, kuri atėjo registruoti jau ketvirto šeimoje gimusio vaiko. Nuo šiol šias kraiteles, kuriose yra būtiniausi pirmieji kūdikio auginimui reikiami daiktai, gaus visos naujagimius registruoti atėjusios šeimos. Galbūt tai paskatins dar geresnes gimstamumo tendencijas rajone“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Įkvėpė Suomijos pavyzdys

Už 12 000 Eur Kaišiadorių rajono savivaldybė iš VšĮ „Kūdikio lizdas“ įsigijo 113 kraitelių. Renkantis kraitelius, didžiausias dėmesys skirtas kokybei ir praktiškumai. Kraitelį sudarantys pledukas, šliaužtinukai, marškinėliai ir kitos praktiškos dovanėlės gerai atitiko šiuos poreikius.

„Pats „Kūdikio lizdas“ Lietuvoje gimė iš Suomijos pavyzdžio. Mūsų kūdikio kraitelis išsiskiria aukščiausios kokybės gaminiais viduje. Daug dėmesio skiriame produktų atrankai, kad mažyliai gautų tik aukščiausios kokybės drabužėlius ir higienos priemones. Nuolat analizuojame mamų poreikius ir pildome kraitelio turinį pagal tai. Dėl to sulaukiame mamų pasitikėjimo ir įvertinimo.

Mes labai džiaugiamės, kad „Kūdikio lizdo“ kraiteliai nuo šiol pasieks ir Kaišiadorių rajono savivaldybės mažylius. Visi kartu pasieksime, kad kiekvienas Lietuvoje gimęs vaikas galėtų jaustis saugus ir gautų savo „Kūdikio lizdą“ nepaisant to, kokio socialinio statuso šeimoje jis gimė“, – sako VšĮ „Kūdikio lizdas“ vadovė Rasuolė Jasnauskienė.

Kaišiadoryse auga gimstamumas

Nors Lietuvoje jau kuris laikas gimsta vis mažiau kūdikių, tačiau Kaišiadorių rajono savivaldybė gali pasigirti gerėjančiu gimstamumu. Iki gegužės 19 d. Kaišiadorių rajono savivaldybėje jau įregistruota 80 kūdikių, iš kurių 5 gimė užsienyje. Tuo tarpu per tą patį  laikotarpį 2020 m įregistruota 71 kūdikis. Net 6 vaikai iš šios grupės yra gimę užsienyje. Simboliška, kad pirmasis 2021 m. Lietuvoje gimęs kūdikis taip pat yra kaišiadorietis.

Kūdikio kraitelis Kaišiadorių krašto žiniasklaidai pristatytas gegužės 19 d. 11 val. vykusios spaudos konferencijos metu.

Pranešimą paskelbė: Audris Narbutas, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija

Parašykite komentarą