Studijos

Atidaryta Aleksandro Macijausko darbų paroda: fotografijos, kurios keičiasi kartu su gamta

Minint pasaulinę žavėjimosi augalais dieną – Žavadienį – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode Kaune buvo atidaryta legendinio kauniečio fotografo Aleksandro Macijausko fotografijų paroda iš ciklo „Išeinantys medžiai“.

Kaip sakė parodoje dalyvavęs ir prieš kelias dienas 83-iąjį gimtadienį atšventęs autorius, „Fotografija yra menas matyti. Aš dar pridėčiau: ir parodyti.“

Parodą įrengusios Kauno fotografijos galerijos vadovas Gintaras Česonis dėkojo už Botanikos sodo svetingumą ir atsiliepimą į parodos iniciatyvą. Vadindamas Aleksandrą Macijauską tikruoju fotografijos ambasadoriumi Kaune, prisiminė, kad tai jis dar 1979 ženkliai prisidėjo ir atvėrė Kauno fotografijos galerijos duris Fotomenininkų sąjungos Kauno skyriui, kuriam vadovavo nuo 1974 iki pat 2009 metų.

„Šiandien šalia mūsų turime tikrąja šių žodžių prasme Kauno fotografijos patriarchą. O šie jo darbai yra tarsi sukurti Botanikos sodui: kaip istorijas pasakojantis gyvybės ir mirties kontrastas – kai viskas gamtoje keičiasi, šie iš Kauno marių dugno išnirę kelmai savo būvio nekeis,“ – sakė G. Česonis.

Botanikos sode eksponuojamas ciklas „Išeinantys medžiai“ gimė devintojo dešimtmečio pradžioje, per maždaug dvejus metus.

„Tais metais buvo didelis karštis, sausra. Marios nusėdo, ir kelmai apsinuogino. Mėgdavau gulėti žolėje ir žiūrėti į marių vandenis, užliejusius mano vaikystės pievas, kuriose būdamas mažas ganiau karves. Žvelgdamas į tuos mirusius, vandens nuskalautus medžius, pamačiau formas ir pajutau, kad čia prasideda kūryba, kad privalau juos įamžinti,“ – pasakoja A. Macijauskas. O paklaustas, kiek gamtos yra jo kūryboje, nedvejodamas atsako: „Ji visada ten buvo ir yra. Mes esame gamtos vaikai. Per langą žiūri – gamta. Ant stalo – gamta. Mes patys – gamta“.

Kaip sakė parodą atidaręs VDU Botanikos sodo direktorius Nerijus Jurkonis, parke eksponuojami menininko darbai kas kartą atrodys vis kitaip – nes juos supantis gyvos gamtos kontekstas nuolat kinta.

„Kaskart atėję matysime vis kitokį foną – ir vis kitaip atrodys pačios fotografijos,“ – sakė sodo vadovas, kviesdamas apsilankyti ir stebėti kintantį parodos gyvenimą skirtingais metų laikais.

Aleksandro Macijausko fotografijų paroda  „Išeinantys medžiai“ VDU Botanikos sode Kaune bus eksponuojama visus metus.

Pranešimą paskelbė: Živilė Bilotaitė-Jokubauskienė, VDU Kauno botanikos sodas

Parašykite komentarą