Studijos

KTU teatro vadovas A. Špilevojus: „Technologinių specialybių atstovai dažnai mąsto kūrybiškiau nei esantys meno pasaulyje“

Geriausias atpildas už įdėtas pastangas repeticijose – tavo darbo įvertinimas. Vos paskelbus registraciją į KTU teatro premjerinį spektaklį „Babelis“, vietų neliko akimirksniu, tačiau jo nematę neturėtų nusiminti – spektaklis pakartotinai bus rodomas tiek šio, tiek kito sezono metu. Pjesės autorius Aleksandras Špilevojus, KTU teatro studijos „44“ vadovas, režisierius ir aktorius, sako, kad dirbant su šiuo kolektyvu labiausiai jį džiugina degančios žmonių akys, o teatras universitete – ne tik puiki vieta savirealizacijai, bet ir galimybė įgyti papildomų įgūdžių, kurie pravers pasirinkus bet kurią profesiją. Jo teigimu, technologinių mokslų atstovai dažnai išsiskiria ypatingu kūrybiškumu.

Spektaklyje „Babelis“ A. Špilevojus Babelio mitą siekė priartinti prie nūdienos aktualijų.

„Norėjosi sukurti istoriją apie tą patį nesusikalbėjimą, kuris įvyko žinomame mite, bet nutinka ir mūsų laikais – pakalbėti apie žmones, situacijas, kuomet kiekvienas esame labiau susikoncentravę į savo tikslus, norus, planus, negu į aplinkinius“, – pasakoja režisierius. Joje apie sudėtingas žmonijos problemas bandoma kalbėti paprastai.

Teatre įgyta patirtis naudinga uždarius tiek teatro, tiek universiteto duris

A. Špilevojaus teigimu, pasiruošimas spektakliui – sunkus darbas, tačiau dalijimasis patirtimi, kūrybiniais atradimais tuo pačiu kiekvieną tarsi pakrauna, praturtina.

„Mokomės vieni iš kitų, plečiame savo akiratį. Manau, tai graži šeima, kurios nariai augina vieni kitus, o tai – didžiulė motyvacija“, – neabejoja KTU teatro studijos vadovas.

Pasak jo, dalyvaudamas teatro veikloje jaunas žmogus lavina darbo komandoje įgūdžius, ugdomas atsakomybės jausmas. „Juk daugelį darbų statant spektaklį turime pasidaryti patys – neturime nei garso ar šviesų režisieriaus, nei vadybininko, nei scenos dekoracijų gamintojo ir pan., tad šis darbų pasidalijimas ir pasiskirstymas jau lavina daugybę gyvenime reikalingų įgūdžių“, – pastebi A. Špilevojus.

Ne paskutinėje vietoje ir galimybė susipažinti su įdomiais, kūrybingais žmonėmis, bendravimas ir mokymasis iš savo srities profesionalų. KTU teatro vadovas neabejoja, jog užmegztas pažinčių ratas ir įgyta patirtis vėliau gali būti naudojama įvairiose veiklose.

Teatras technologinio profilio universitetams – ypatingai reikalingas

A. Špilevojaus teigimu, tiek teatras, tiek kiti meno kolektyvai – šokio, muzikos, labai praturtina universitetą. Anot teatro vadovo, tenka pastebėti, jog dažnai technologinių specialybių atstovai mąsto kūrybiškiau nei esantys meno pasaulyje, į kūrybinį procesą įneša daugiau naujovių ir drąsiau eksperimentuoja.

„Kūrybiškumas egzistuoja ne vien meno erdvėje. Esu įsitikinęs, kad techniškai mąstantys žmonės gali būti ir yra labai kūrybingi. Dažnai dalis menininkų pavargsta, „perdega“, o pabendravęs su IT specialistais matau, kiek jie turi idėjų, tik savo potencialą atskleidžia ne meninėje erdvėje“, – sako A. Špilevojus.

Dėl šios priežasties, jo teigimu, KTU, kaip technologinius mokslus atstovaujančiam universitetui, poreikis turėti tokius meno kolektyvus kaip teatro studija „44“, yra didesnis nei meninio ar humanitarinio profilio universitetams.

„KTU yra baigę tokie žinomi vardai kaip Einius iš grupės „Beissoul & Einius“, „Golden Parazyth“ duetas, Paulius Trijonis iš „Colours of Bubbles“, Vitas Vaičiulis, kuriantis muziką Daddy Was A Milkman, – vardija režisierius – Meno pasaulyje, ypač muzikoje, sutinkame daug talentingų žmonių, baigusių technologinius universitetus“.

Pagrindinis tikslas – išmokti atrasti save

A. Špilevojus yra sukaupęs nemenką vaidybos patirtį, šiais metais jį buvo galima išvysti Audriaus Juzėnoistorinėje dramoje „Pelėdų kalnas“, kur aktorius atliko saugumiečio Skardžiaus vaidmenį. Jo teigimu, savo auklėtiniams jis siekia parodyti, kad teatre žmonės labiausiai nori pamatyt tikrą, gyvą, sąžiningą aktorių.

„Svarbu, kad aktorius pirmiausia ieškotų pats savęs, o ne kitų herojų ir jų pasaulių – kai turės savo pasaulį, juo galės dalintis ir su žiūrovais“, – įsitikinęs aktorius ir režisierius.

Pasinaudodamas universiteto teikiamomis galimybėmis KTU teatro vadovas drauge su studentais žada ir toliau tobulinti aktorinius įgūdžius bei plėsti savo žiūrovų ir teatro gerbėjų gretas. Artimiausiu metu KTU teatro studija „44“ planuoja statyti spektaklį pagal dramaturgo Martino McDonagho pjesę „Vienarankis iš Spokano“.

Špilevojus nedrąsiai užsimena ir apie didesnius teatro kolektyvo užmojus. „Norėtume sukurti tokį sceninį vyksmą, kuriame drauge su aktoriais būtų ir kiti KTU meno kolektyvai – choras, orkestras, šiuolaikinio šokio komanda, „Nemunas“. Tokio projekto įgyvendinimas būtų mūsų didžioji pergalė“, – sako A. Špilevojus.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

Parašykite komentarą