Studijos

KTU pasirašė „Applied European Languages“ tinklo sutartį: studentai du metus galės mokytis užsienio partnerių universitetuose

Būsimiems KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto „Naujųjų medijų kalbos“ bakalauro studijų programos studentams atsiveria daugiau galimybių mokytis užsienyje. „Applied European Languages“ (AEL) yra tinklas leidžiantis studentams du metus mokytis užsienio partnerių universitetuose ir įgyti atitinkamus sertifikatus – diplomą arba mainų sertifikatą – tokiu partneriu tapo ir KTU.

Jau nuo 2020 m. rudens pradėję studijas „Naujųjų medijų kalbos“ studijų programos studentai galės dvejus iš ketverių metų praleisti Ispanijos, Prancūzijos ar kituose tinklo universitetuose ir baigus studijas gauti net tris tai liudijančius dokumentus.

Ketveri metai – trys universitetai

AEL studentai pirmuosius metus praleidžia savo institucijoje, antrus – viename tinklo partnerių universitete, trečius – kitame, o ketvirtiesiems grįžta į pirmąjį universitetą.

Didžiausias tinklo privalumas yra tai, kad studentai turi galimybę įgyti net trijų institucijų aukštojo mokslo išsilavinimą liudijančius dokumentus. Priklausomai nuo teisinių apribojimų ir specifinių universitetų reikalavimų, vieni partneriai išduoda savo universiteto bakalauro diplomą, o kiti – mainų sertifikatą. Šiuo metu, šalia Kauno technologijos universiteto (KTU), bakalauro diplomus gaus pasirinkę studijuoti Granados (Ispanija) ir Marselio (Prancūzijos) universitetuose.

Koordinuotai tinklo partnerių universitetų organizuojamos ir derinamos bakalauro studijų programos garantuoja integruotą studijų turinį, aiškius studijų siekinius ir suteikiamo laipsnio prestižą.

„Esu be galo dėkingas fakulteto žmonėms, kurių pastangomis tapome AEL tinklo nariais. Tai yra dar viena fantastinė tarptautinių studijų galimybė! Įsivaizduokite kokios gali būti įdomios ir tiesiog stogą raunančios studijos, kai du metus iš keturių praleidi puikiuose Ispanijos ir Prancūzijos universitetuose. O baigęs studijas rankose laikai visų tų universitetų ir KTU diplomus. Jei man būtų 18-ka, būčiau pirmas eilėje tokioms studijoms!”, – pasiekimais džiaugiasi KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas doc. dr. Ainius Lašas.

Suteiks konkurencinį pranašumą Europoje

Geriausi atranką praėję studentai ne tik galės studijuoti kalbas ir kultūras pasirinktose šalyse, bet dar turės galimybę rinktis verslo, ekonomikos ir teisės, komunikacijos modulius, taip įgydami šias kompetencijas daugiakultūrėje ir daugiakalbėje studijų aplinkoje.

Tuo pačiu auga kitų tinklo universitetų studentų susidomėjimas galimybėmis studijuoti KTU. Dar tebevykstant 8 partnerių sutarties pasirašymo procesui, studijomis Lietuvoje jau domisi studentai iš Marselio universiteto Prancūzijoje.

Europos Sąjungai reikia lanksčių, mobilių darbuotojų ir verslininkų, turinčių puikius kalbinius įgūdžius, tarpkultūrines žinias ir suprantančius verslo principus.

Dabartinės kalbų ir verslo bakalauro programos, nepaisant didėjančio suvokimo apie europinės dimensijos svarbą, toliau tęsia mokymą vietos rinkose. Visgi nuolat didėja specialistų, turinčių tarptautinę patirtį ir perspektyvas, poreikis.

„Šis universitetų tinklas turi gilias tradicijas ir istoriją. Jis gyvuoja daugiau nei tris dešimtmečius. Pagrindinis universitetų partnerystės principas yra programų suderinamumas ir studijas baigusių absolventų trigubas sertifikavimas, tad mūsų studentams tai yra nuostabi galimybė“, – sako prof. dr. Ramunė Kasperavičienė, AEL tinklo koordinatorė KTU.

Tokios didelę tarptautinę patirtį suteikiančios studijos ir net kelių Europos universitetų suteikiamas laipsnis ne tik padidins absolventų galimybes būti priimtiems į įvairias magistrantūros programas užsienyje, bet ir leis būti konkurencingais darbo rinkoje.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

Parašykite komentarą