Studijos

KTU – ne tik studijos: papildomos veiklos sustiprins žinias, be to – lavins asmenines savybes

Studentams universitete suteikiama daugybė galimybių prisijungti prie įvairių organizacijų veiklos, sporto komandų, meno kolektyvų, išbandyti savanoriavimo patirtį – įsitraukti į papildomas veiklas gali kiekvienas. Papildomų užsiėmimų metu ne tik ugdomi nauji įgūdžiai, susipažįstama su žmonėmis, bet ir tobulinamos asmeninės savybės. Be to, tokios veiklos gali tapti puikiu atributu gyvenimo aprašyme, kuris padės išsiskirti iš kitų darbdavio akyse ar net gauti pirmąjį darbo pasiūlymą.

Pasak KTU Studentų reikalų departamento direktorės Kristinos Skučienės, nuolatinis asmeninis tobulėjimas svarbus kiekvienam iš mūsų, todėl dalyvavimas papildomose veiklose suteikia galimybes stiprinti su studijų programa susijusias žinias, taip pat padeda formuotis asmenybei. Galvojant apie skirtingus studentų poreikius, greta studijų KTU siūlo gana skirtingas veiklas.

„Universitete papildomas veiklas kiekvienas gali pasirinkti pagal savo pomėgius ar poreikius. Nors veiklos įvairios, bet jas vienija bendras bruožas – tai galimybė per gana trumpą laikotarpį įgyti patirties, skirtingų žinių ir įgūdžių“, – teigia K. Skučienė.

Padeda ugdyti asmenybę ir suteikia darbinės patirties

„Studentiško laisvalaikio veiklas bet kurioje srityje vadinu greičiausiu būdu integruotis į bendruomenę. Dalyvaudamas meno kolektyvų, studentiškų organizacijų ar sporto rinktinių veiklose, studentas sutinka bendraminčių, kurie tampa draugais, o su jais gali įgyvendinti studentiškas iniciatyvas.

Kiek praleisti laiko Universiteto papildomose veiklose – kiekvieno studento pasirinkimas. Bet dar neteko sutikti studentų, kurie gailėtųsi pasirinkę dalyvauti, veikti, kurti, organizuoti“, – sako KTU Studentų reikalų departamento direktorė.

Dalyvavimas papildomose veiklose suteikia galimybes stiprinti su studijų programa susijusias žinias, aktyviai ir turiningai leisti laisvalaikį, bet kartu yra ne ką mažiau svarbus asmenybės formavimuisi, asmeninių savybių lavinimui ir ugdymui ar net norint išbandyti save konkrečiose pozicijose ar pareigose.

„Keli, bet tikrai ne vieninteliai, pavyzdžiai – KTU studentų atstovybės prezidento, Studentų mokslinės draugijos pirmininko arba tautinio meno ansamblio „Nemunas“ valdybos pirmininko pozicijos. Jos labai atsakingos, reikalauja studento susitelkimo, įsipareigojimo, tuo pačiu suteikia komandinio darbo, koordinavimo, vadovavimo, lyderystės patirčių“, – pastebi K. Skučienė.

Visi šie įgūdžiai padeda ir siekiant gerų studijų rezultatų, be to, yra svarbūs galvojant apie profesinę ateitį – studento žinios ir kompetencijos, įgytos studentų organizacijose, meninėse ar sporto veiklose – puikiausia patirtis.

Patinkamą veiklą ras kiekvienas

Šių metų KTU priėmimo rinkodaros kampanijos metu Universitetas skleidžia žinutę „Už kiekvienos technologijos – žmogus“, taip pat vykdo vaizdo įrašų projektą „KTU – ne tik studijos“. Vaizdo įrašuose atskleidžiami papildomų KTU siūlomų veiklų privalumai. Universitete veikia 21 studentiška organizacija, 6 meno kolektyvai ir 14 sporto šakų atstovaujančios rinktinės.

„Galima nedvejojant teigti, kad KTU turimas platus studentų organizacijų, meno kolektyvų, sporto rinktinių, laisvalaikio veiklų tinklas leidžia kiekvienam studentui atrasti jam tinkančią ar priimtiną veiklą“, – tikina K. Skučienė.

Talentų ugdymo programa GIFTed suteikia galimybes talentingiems KTU studentams tobulėti ir realizuoti savo gebėjimus mokslo bei verslo srityse. Specializuota papildomo ugdymo programa SKILLed FinTech skirta motyvuotiems studentams, norintiems įgyti stiprias finansų technologijų srities kompetencijas šalia savo pasirinktų Taikomosios matematikos, Programų sistemų, Informacinių sistemų, Informatikos, Ekonomikos ir Finansų studijų programų.

Kiekvienas gali prisijungti ir prie studentų organizacijų, tokių kaip KTU Studentų atstovybė, žygeivių, investuotojų, inžinerinio ar viduramžių klubų, organizacijų „Baltai juoda“, ESN KTU, „Marketingo Lab“, folkloro ansamblio „Goštauta“, tapti studentų mokslinės draugijos, leidinio „Njuspeipis“ ar daugelio kitų Universitete veikiančių organizacijų dalimi.

Studentų laisvalaikio centre (SLC) studentai gali pailsėti, pažaisti ar pabendrauti su draugais bei mokytis. Čia galima visiškai nemokamai žaisti biliardą, stalo tenisą, stalo futbolą, oro ritulį, įvairius stalo žaidimus bei žaidimų kompiuteriu „Xbox“. SLC patalpose vyksta įvairūs renginiai, tokie kaip stalo žaidimų vakarai, turnyrai, filmų vakarai bei kitų tipų renginiai.

KTU veikia net šeši meno kolektyvai – tautinio meno ansamblis „Nemunas“, akademinis choras „Jaunystė“, Foto studija, teatro studija „44“, šokio studija „Modance“, pučiamųjų grupė „The BrassBees“. Savo veikla KTU meno kolektyvų nariai iš kartos į kartą puoselėja Universiteto tradicijas, perteikdami jo kultūros vertybes ne tik akademinei bendruomenei, bet ir plačiajai visuomenei Lietuvoje ir už jos ribų.

Be to, KTU bendruomenės nariai kviečiami nemokamai sportuoti dvylikoje sporto bazių. Moderniame sporto klube veikia kardio bei jėgos treniruoklių, bokso ir TRX diržų salės, galima rinktis treniruotę iš aštuonių skirtingų grupinių užsiėmimų (kalanetika, tabata, diržiniai treniruokliai, pilatesas, mankšta su didžiaisiais kamuoliais, „step+jėga“, kūno dizainas ir Muay Thai boksas).

KTU sporto ir sveikatingumo centras formuoja įvairių sporto šakų Universiteto rinktines, užtikrina jų treniruotes ir tinkamą pasirengimą bei dalyvavimą varžybose Lietuvoje ir užsienyje.

Svarbiausia – motyvacija ir smalsumas

Norint tapti organizacijos, kolektyvo ar rinktinės nariu, K. Skučienės teigimu, itin svarbu yra motyvacija ir smalsumas. Bandant pateikti į meno kolektyvus ar sporto rinktines taip pat vertinamos ir turimos ankstesnės patirtys.

„Ir meno kolektyvai, ir sporto rinktinės savo veiklai kelia aukštus profesinius standartus, todėl nauji nariai turi turėti reikalingus srities įgūdžius“, – sako KTU Studentų reikalų departamento direktorė.

Įvadinės savaitės veiklos, kurios šiemet vyks rugpjūčio 24–31 dienomis – geriausia proga naujiems universiteto studentams susipažinti su visomis studentų organizacijomis, meno kolektyvų ir sporto rinktinių nariais.

„Viena iš įvadinės savaitės dienų yra skirta specialiai visoms papildomoms veikloms universitete. Tie studentai, kurie jau dalyvauja papildomose veiklose, pasidalins savo patirtimis ir atsakys į rūpimus klausimus“, – pažymi K. Skučienė.

Ji atkreipia dėmesį, kad jei klausimų kyla anksčiau, nei vyks įvadinė savaitė, visada galima juos užduoti „Facebook“ paskyroje „KTU Studentams“. Priėmimas ir atrankos į papildomas veiklas prasideda per įvadinę savaitę į studijas.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

Parašykite komentarą