Studijos

KTU kviečia kartu ruoštis 5 pagrindiniams brandos egzaminams

Brandos egzaminai – abiturientų išbandymo metas. Daugumai tai svarbaus etapo pabaiga ir pirmas žingsnis karjeros link, kuris ir įprastai nepraeina be šiek tiek nerimo ar papildomų pastangų.

Tačiau šiemet, atsižvelgiant į situaciją, pastangų gali prireikti šiek tiek daugiau, todėl Kauno technologijos universitetas kviečia nepraleisti jų iniciatyvos ir dalyvauti nemokamame virtualių paskaitų cikle „Pasiruošk brandos egzaminams su KTU“.

Viena iš garsesnių karantino temų

Žinoma, šiemet, kaip ir pernai, egzaminų laukimo nerimą papildo ir pandemijos situacija, dėl kurios ir artėjanti sesija bus kitokia.

„Nors abiturientai virtualiai ruošiasi egzaminams jau ne pirmą kartą, šie metai gali atnešti šiek tiek daugiau iššūkių, nes mokytis nuotoliniu būdu tenka ne kelis mėnesius, kaip pernai, o jau beveik visus metus. Ir kol pernai galbūt reikėjo tik kažką pasikartoti, ką ir taip buvo išmokę klasėje, dabar yra šiek tiek kitaip – bus tikrinamos ir namuose įgautos žinios“, – sako Ainius Lašas, KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas.

Dėmesys – pasitikrinimui

Jau šeštą kartą per KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (SHHMF) organizuojamą renginį kviestiniai lektoriai ir KTU dėstytojai dalys patarimus apie skirtingus brandos egzaminus ir dažniausiai pasitaikančias juose daromas klaidas bei konsultuos, kaip efektyviai ruoštis savo žinių išbandymui.

„Žinoma, tokios paskaitos yra galimybė moksleiviams pasitikrinti, ką dar reikėtų pasikartoti, paskaityti, pažiūrėti. Dažną kartą rezultatus lemia jaudulys, savo ar artimųjų lūkesčiai, tad tokios paskaitos yra puiki proga bent šiek tiek to jaudulio atsikratyti, susidėlioti informaciją į lentynėles ir įsivertinti“, – sako A. Lašas.

Šiemet 11–12 klasių mokiniams organizatoriai parengė 5 paskaitų ciklą. Per paskaitas kviestiniai specialistai analizuos geruosius ir bloguosius egzaminų užduočių pavyzdžius, įtrauks į praktinių užduočių atlikimą ir atsakys į papildomus klausimus.

Įtrauks daugiau nei tūkstantį mokinių

Nuo kovo 3 d. iki kovo 31 d. nuotoliniu būdu vyksiantis nemokamas paskaitų ciklas kvies 11–12 klasių mokinius į 1–2 akademinių valandų trukmės užsiėmimus.

Pasiruošimas egzaminams tradiciškai prasidės nuo lietuvių kalbos ir literatūros, ir matematikos brandos egzaminų konsultacijų. Vėliau vyks pasiruošimai istorijos, užsienio (anglų) kalbos, informatikos brandos egzaminams.  

Pasak organizatorių „Pasiruošk brandos egzaminams su KTU“ planuojama įtraukti per 1 tūkst. vyresniųjų klasių mokinių iš visos Lietuvos.

„Remdamiesi 5 metų patirtimi ir mokinių aktyvumu, galime drąsiai teigti, kad mokiniams šis paskaitų ciklas patinka. Iš registracijų matome, kad renginiu domisi mokiniai iš visos Lietuvos, ne tik didmiesčių gyventojai, bet ir mažų miestelių abiturientai“, – teigia I. Baltrušaitienė, KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto rinkodaros ir komunikacijos koordinatorė, renginio organizatorė.

Daugiausia dėmesio sulaukia lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos brandos egzaminų pasiruošimo paskaitos. „Šios dvi paskaitos savo turiniu pritraukia daugiau nei po 1000 mokinių“, – pastebi I. Baltrušaitienė.

 „Pasiruošk brandos egzaminams su KTU“ vyks nuo kovo 3 iki kovo 31 d. Renginys nemokamas, vietų skaičius neribojamas, tačiau būtina išankstinė registracija. Daugiau informacijos: https://shmmf.ktu.edu/events/pasiruosk-brandos-egzaminams-su-ktu-2021/

„Pasiruošk brandos egzaminams su KTU“ 2021 m. programa

PATARIMAI RUOŠIANTIS LIETUVIŲ KALBOS IR LITERATŪROS BRANDOS EGZAMINUI:
APIE GILIĄJĄ IR FORMALIĄJĄ RAŠINIO STRUKTŪRĄ

Data: kovo 3 d. (trečiadienis)
Laikas: 15:00 val.
Vedėjas: Mindaugas Grigaitis, Kauno jėzuitų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojas.
Registracija: http://bit.ly/3t8Rdys

PATARIMAI RUOŠIANTIS MATEMATIKOS BRANDOS EGZAMINUI
Data: kovo 10 d. (trečiadienis)
Laikas: 15:00 val.
Vedėjas: Leonas Narkevičius, Nacionalinės moksleivių akademijos direktorius, mokyklos “Delta” direktorius, Kauno technologijos universiteto gimnazijos matematikos mokytojas ekspertas
Registracija: http://bit.ly/3adqNTI

PATARIMAI RUOŠIANTIS ISTORIJOS BRANDOS EGZAMINUI
Data: kovo 16 d. (antradienis)
Laikas: 15:00 val.
Vedėja: Rasa Varsackytė, Kauno jėzuitų gimnazijos istorijos mokytoja
Registracija: http://bit.ly/3t5id1Z

PATARIMAI RUOŠIANTIS UŽSIENIO (ANGLŲ) KALBOS BRANDOS EGZAMINUI
Data: kovo 24 d. (trečiadienis)
Laikas: 16:00 val.
Vedėja: dr. Jūratė Radavičiūtė, LSMU gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė
Registracija: http://bit.ly/3teTgRV

PATARIMAI RUOŠIANTIS INFORMATIKOS EGZAMINUI
Data: kovo 31 d. (trečiadienis)

Laikas: 15:15 val.
Vedėja: dr. Renata Burbaitė, KTU Informatikos fakulteto docentė
Registracija: http://bit.ly/2Mvs1Bw

Daugiau informacijos: shmmf.registracija@ktu.lt

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

Parašykite komentarą