Studijos

J. K. Chodkevičiaus Aukso medalio laureatus pasveikinusi premjerė: žodžiui „valstybininkas“ šiandien svarbu sugrąžinti kilnumo ir prasmės skambesį

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė sekmadienį dalyvavo Jono Karolio Chodkevičiaus Aukso medalio „Už valstybės stiprinimo veiklą“ įteikimo ceremonijoje bei pasveikino šių metų apdovanojimo laureatus, savo kalboje pažymėdama valstybininko idealų svarbą, o taip pat moraline pareiga ir investicija į Lietuvos saugumą šiandien tapusią pagalbą Ukrainai.

J. K. Chodkevičiaus Aukso medaliai „Už valstybės stiprinimo veiklą“ šiemet skirti visuomenininkui Andriui Tapinui ir krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui už valstybės institucijų bei pilietinės visuomenės susitelkimą ir veikimą išvien ginant laisvę. Apdovanojimas skiriamas J. K. Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondo, įkurto Lietuvos visuomenininkų, mokslo ir kultūros atstovų.

„Labai džiaugiuosi, kad Jono Karolio Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondas ne tik rūpinasi istorinės atminties puoselėjimu, bet ir ragina piliečius veikti valstybės klestėjimo labui. Šiandien ypač svarbu ginti ir stiprinti laisvą valstybę, sugražinti sąvokai „valstybininkas“ kilnumo ir prasmės skambesį“, – sveikinimo kalboje sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Valstybininko J. K. Chodkevičiaus pavyzdys šiuo atveju itin reikšmingas, pridūrė premjerė, mat jis ne tik buvo iškilus karvedys, gynęs valstybę ginklu, bet ir rūpinosi švietimu, kultūra, vidiniu valstybės stiprinimu. Kiekviena karta turi savo iššūkių ir valstybingumo puoselėjimas įgyja vis naujų pavidalų.

„Šiandien Lietuvos valstybingumo stiprinimas negali būti atsietas nuo dramatiškų procesų, kurie vyksta Ukrainoje. Visokeriopa pagalba ukrainiečiams yra ne tik mūsų moralinė pareiga, bet kartu tai investicija į Lietuvos saugumą. Ilgą laiką mums Europoje teko Kasandros vaidmuo. Šiandien jau visi įsitikino, kad dar Chodkevičiaus laikais buvusios grėsmės ne išnyko, bet tik sustiprėjo. Galime pasidžiaugti bent tuo, kad jas įsisąmonindamas Vakarų pasaulis susitelkė. Tikiu, kad Ukrainos pergalė atvers teisingesnės, tvaresnės geopolitinės tvarkos galimybes, o laisvę bei demokratiją vertinančios valstybės bus vieningesnės ir ateityje ryžtingiau gins savo vertybes.

Mums labai svarbu, kad Lietuva ne tik turėtų jėgos apsiginti nuo išorės priešų, bet tuo pat metu visi kurtume naujos kartos Lietuvą – modernesnę ir teisingesnę, kurioje skirtybės būtų dar vienas stiprybės šaltinis. Tikiuosi, kad Jūsų labdaros ir paramos fondas gyvuos ilgai, o istorinė Jono Karolio Chodkevičiaus figūra įkvėps kilniems darbams dar ne vieną valstybininkų kartą“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

J. K. Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondas siekia įamžinti ir plačiai visuomenei pristatyti Lietuvos didžiojo etmono J. K. Chodkevičiaus asmenybę, skatina giliau pažinti šalies istoriją, kviečia piliečius veikti valstybės klestėjimo labui, skirti jėgas visuomeninei ir kultūrinei veiklai.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Parašykite komentarą