Verslas

Kruonio HAE aukštutiniame baseine sėkmingai atliktas neeilinis remontas

Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) aukštutiniame baseine buvo sėkmingai atliktas vidinio betoninio šlaito dangos remontas. Dėl šių darbų pirmą kartą nuo Kruonio HAE, kuri yra vienintelė tokio tipo elektrinė Baltijos šalyse, eksploatavimo pradžios aukštutinio baseino vandens lygis beveik savaitę buvo sumažintas maždaug 12 metrų.

Prieš savaitę remontuota baseino šlaito dalis eksploatuojama nuo elektrinės veiklos pradžios 1992 metais. Bėgant metams aplinkos ir vandens  poveikis sukėlė betono koroziją, todėl siekiant apsaugoti gelžbetoninio šlaito paviršių, buvo nuspręsta betono dangą remontuoti.

Penkias dienas trukusių darbų metu buvo atstatyta apie 265 m2 betoninio šlaito paviršiaus dangos, taip pat suremontuota apie 80 metrų deformacinių siūlių. Siekiant, kad Kruonio HAE galėtų kuo greičiau grįžti į visavertį darbo režimą, subrangovo darbai buvo vykdomi ir nakties metu.

„Remontuota šlaito dalis įprastai būna po vandeniu, todėl sudarant reikiamas sąlygas darbams atlikti, aukštutinio baseino vandens lygis nuo viršutinės ribos turėjo būti sumažintas maždaug 12 metrų. Toks žemas vandens lygis ilgiau nei pusę paros nebuvo pasiektas nuo tada, kai prieš beveik tris dešimtmečius baseinas buvo užpildytas prieš elektrinės eksploatacijos pradžią“, – teigia „Ignitis gamybos“ generalinis direktorius Rimgaudas Kalvaitis.

Siekiant šį remontą atlikti per trumpiausią įmanomą laiką, nesumažinant sistemos patikimumo, kartu su perdavimo sistemos operatoriumi „Litgrid“ buvo nuspręsta ieškoti laikotarpio, kai Kruonio HAE užtikrinamo avarinio rezervo poreikis Lietuvai yra mažiausias. Atsižvelgiant į tai, Kruonio HAE aukštutinio baseino remonto vykdytas tuo metu, kai vyko kasmetinis „NordBalt“ elektros jungties su Švedija remontas.

Tiesa, remonto metu, net ir esant labai žemam vandens lygiui, Kruonio HAE net du kartus buvo sėkmingai suteiktos rezervo paslaugos. Taip pat verta paminėti, kad aukštutinio baseino remonto metu Kruonio HAE nenutraukė sinchroninio kompensatoriaus (įtampos reguliavimo) paslaugos teikimo.

Be to, nužeminus aukštutinio baseino vandens lygį, buvo sudarytos sąlygos neeilinei šio unikalaus statinio apžiūrai. Įprastai baseino šlaitų būklė vertinama narų arba specialių įrenginių pagalba, tačiau šįkart tą buvo galima padaryti ir vizualiai. Apžiūros metu nebuvo nustatyta jokių kitų dangos pažeidimų.

Pranešimą paskelbė: Tadas Markevičius, Ignitis grupė, UAB

Parašykite komentarą