Darbas ir karjera

Kredito tarpininko darbas – ambicingiems ir motyvuotiems

Darbų, kaip ir žmonių, būna įvairių. Vieni – labiau monotoniški, kiti – priešingai – dinamiški, paremti bendravimu ir besikeičiančiomis situacijomis. Būtent į pastarąjį modelį pretenduoja ir kredito tarpininko darbo pozicija. Apie ją ir kalbamės su asmeninių paskolų teikėjo „Provident Finansai” personalo vadove Sonata Laurinavičiene.

Kredito tarpininko darbas – naujiena Lietuvoje. Ar galite papasakoti apie patį darbo procesą?

-Kredito tarpininkas yra tarsi laidininkas tarp įmonės ir kliento. Mūsų veiklos principas – paskola suteikiama tik po kredito tarpininko pokalbio su klientu. Todėl ir kredito tarpininko darbas prasideda būtent nuo pirminės informacijos apie klientą, kuris domisi paskolos gavimu, surinkimo bei jo mokumo patikrinimo. Vėliau, jeigu klientas pasirenka įmokų namuose surinkimo paslaugą, kiekvieną savaitę, su klientu sutartu laiku, surenkamos įmokos kliento namuose. Pats darbo pobūdis labai dinamiškas, socialus, todėl kredito tarpininkams diena tikrai neprailgsta.

Kas gali dirbti kredito tarpininku? Kokios kompetencijos, asmeninės savybės yra svarbiausi?

-Svarbiausia, kad žmogus būtų komunikabilus, ambicingas ir motyvuotas. Sėkmingiausi kredito tarpininkai yra tie, kurie nepasiduoda, išsikelia sau aukštus tikslus ir jų siekia. Tai atsispindi ir rezultatuose, nes atlygis priklauso būtent nuo jų. Beje, pirmaisiais mėnesiais kompanija suteikia ir motyvacinį paketą.

Pratęsiant apie savybes – labai svarbu kredito tarpininkams yra mokėjimas bendrauti, užmegzti ryšį su klientu. Juk pamažu tampama kliento patarėju, todėl rūpestis ir dėmesingumas – labai svarbu. Dirbti kredito tarpininkais gali visi, turintys šias savybes, nes amžius nėra svarbu. Šiai dienai „Provident Finansai” kredito tarpininkų amžiaus vidurkis – apie 35 metai, o vyriausiasis jų eina 65-uosius metus. Manome, kad amžiaus vidurkis ateityje tik didės.

Ar kredito tarpininkas – tik papildomas darbas? Ar gali būti pagrindinis?

-Kredito tarpininko darbas tinkamiausias galintiems dirbti pilną darbo dieną arba dirbantiems pusę etato. Turime darbuotojų, kurie kitoje darbovietėje dirba pilnu etatu, o kredito tarpininkais – po darbo. Tačiau sutikite, dažnai po darbo norime pailsėti, o ir laiko šiems darbuotojams dažnai nepakanka visoms užduotims atlikti.

Atkreipčiau dėmesį, kad kredito tarpininko darbas idealus anksti išeinantiems į pensiją arba mamoms, auginančioms vaikus.
O pabaigai norėčiau pasakyti, kad pažangiausi kredito tarpininkai turi realią perspektyvą kilti karjeros laiptais. Nors veiklą Lietuvoje pradėjome vos prieš metus, jau dvi kredito tarpininkės tapo plėtros vadovėmis, atsakingomis už kitų kredito tarpininkų veiklą. Taigi karjerai galimybių visuomet yra.

Parašykite komentarą