Įvairenybės

Krante budintis brakonierius „kolegos“ neišgelbėjo

Žvejams mėgėjams Aplinkos apsaugos departamentas primena – žvejoti statomaisiais tinklais draudžiama. Tad nepaisantys šių taisyklių asmenys sulaukia nemenkų baudų ir netenka visų savo įrankių.

Ankstų pirmadienio rytą, balandžio 6-ąją, vykdant akciją „Lydeka“, ties Pašventupio kaimu, Prienų rajone, Alytaus gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai sulaikė neteisėtai Nemune žvejojančius asmenis.  

Vienas pažeidėjas stebėjo padėtį krante, o kitas plaukė traukti statomojo tinklo (draudžiamo ne mėgėjų žvejybos įrankio). Krante budintis brakonierius bandė įspėti „kolegą“, tačiau abu buvo sulaikyti su visais įkalčiais.

Asmenys buvo pastatę vieną tinklą ir sugavę tris karpius, du lynus ir 50 kg karosų. Už neteisėtą žvejybą jiems gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų. Be to, teks atlyginti gamtai padarytą žalą, siekiančią 750 eurų, ir atsisveikinti su žvejojant naudota valtimi ir statomuoju tinklu.

Keliomis dienomis anksčiau, balandžio 3-iąją, Alytaus pareigūnai brakonierių sulaikė prie Netiesėlio ežero, Varėnos rajone. Asmuo žvejojo trimis statomaisiais tinklais ir turėjo sugavęs tris šapalus ir 3 kg kuojų. Jam gresia 120–300 eurų bauda, gamtai padaryta žala siekia 207 eurus.

Aplinkosaugininkai dėkoja gyventojams už informaciją ir primena, kad pranešti apie pažeidimus galima Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo skyriaus telefonu 8 5 273 2995.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jasiūnienė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

Parašykite komentarą