IT naujienos

KPMG: išmaniųjų įrenginių revoliucija kelia vis daugiau saugumo problemų

Išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių bumas apėmė ne tik privačių vartotojų, bet ir verslo segmentą – vis daugiau pasaulio ir Lietuvos įmonių investuoja į išmaniuosius įrenginius. KPMG ekspertai pastebi, kad mobiliųjų įrenginių naudojimas verslui atveria daugiau galimybių, tačiau kartu kelia vis didesnių grėsmių saugumui.

Pasaulinio audito, mokesčių ir konsultacijų įmonių tinklo KPMG ekspertai pristatė studiją „Mobiliųjų įrenginių saugumas: nuo rizikos link pajamų“, kurioje apžvelgė pagrindines versle naudojamų mobiliųjų įrenginių saugumo tendencijas ir grėsmes. Tyrime pabrėžiama, kad verslo įmonių, kuriose įprastus kompiuterius keičia išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai, skaičius auga, kuriama vis daugiau įvairios verslo programinės įrangos mobiliesiems įrenginiams. Be to, darbdaviai vis labiau toleruoja, kad darbuotojai darbo tikslams naudoja asmeninius išmaniuosius įrenginius.

Nors mobilumas versle atveria daug galimybių, tačiau KPMG kartu su „Forrester Research“ atlikta Šiaurės Amerikos ir Europos įmonių vadovų apklausa parodė, kad įmonės įžvelgia ir išmaniųjų prietaisų keliamas grėsmes saugumui.

Verslininkai labiausiai susirūpinę dėl duomenų saugumo išmaniojo prietaiso vagystės ir netekties atveju (net 75 proc. respondentų šį variantą pažymėjo kaip itin aktualų), jiems nerimą kelia ir tai, kaip užtikrinti veiksmingą duomenų apsaugos prevenciją mobiliuosiuose įrenginiuose (72 proc.), kaip suderinti apsaugos sistemas su skirtingomis mobiliosiomis platformomis (63 proc.), kaip atskirti verslo tikslams ir privačiam naudojimui skirtą turinį (58 proc.), kaip apsisaugoti nuo kenkėjiškos programinės įrangos (53 proc.) ir kaip užtikrinti, kad vartotojai laikytųsi mobiliųjų įrenginių naudojimo taisyklių (52 proc.).

„Daugumai Lietuvos įmonių mobiliųjų įrenginių naudojimas tampa būtinybe, nes įmonės, kurios skiria daug dėmesio mobiliųjų technologijų inovacijoms, pasiekia geresnių verslo rezultatų, padidina darbo našumą. Kita vertus, mobiliosios technologijos taip pat sukuria ir naujų grėsmių – pavyzdžiui, duomenų nutekėjimo ir praradimo rizika ypač didelė, kai mobilusis telefonas yra skirtas verslo tikslams – konfidencialios, svarbios bei intelektinės informacijos praradimas gali turėti skaudžių pasekmių ir pakenkti įmonės reputacijai“, – teigė „KPMG Baltics“ informacinių technologijų sektoriaus patarėjas Maksimilian Prilepskij.

KPMG ir „Forrester Research“ vadovų apklausa taip pat atskleidė, kad per ateinančius dvylika mėnesių pagrindinis prioritetas mobiliųjų technologijų srityje įmonėms bus saugumo lygio didinimas (57 proc. respondentų), aukštesnis apsaugos lygis ne biure esantiems mobiliesiems įrenginiams (51 proc.), interneto prieigą turinčių išmaniųjų telefonų (48 proc.) ir planšetinių kompiuterių (47 proc.) skaičiaus didinimas.

KPMG studijoje pastebima, kad dėl kylančių grėsmių saugumui atsiranda vis didesnė mobiliųjų įrenginių saugumo sprendimų paklausa. Pirmiausia, tai yra verslo niša telekomunikacijų operatoriams ir IT paslaugų bendrovėms, kurios siūlo verslo poreikiams adaptuotus saugumo sprendimus.

„Mobiliųjų technologijų taikymas versle reikalauja didelio klientų ir paslaugų teikėjų tarpusavio pasitikėjimo. Todėl telekomunikacijų bendrovėms ir mobiliųjų technologijų paslaugų teikėjams svarbu ne tik užtikrinti klientų duomenų saugumą ir privatumą, bet ir didinti ryšių bei verslo skaidrumą“, – pažymėjo Maksimilian Prilepskij.

Apie KPMG:

KPMG – pasaulinis audito, mokesčių ir konsultacijų įmonių tinklas, veikiantis 156 pasaulio šalyse ir turintis 152 000 dirbančių specialistų. KPMG Lietuvoje yra viena pirmaujančių mokesčių, audito ir konsultavimo paslaugų teikėjų.

Parašykite komentarą