Politika ir teisė

Kovoje su patyčiomis – unikali Panevėžio moksleivių iniciatyva

Iki Kalėdų Panevėžyje veikia ypatinga parduotuvė – jos ir klientai, ir įkūrėjai yra mokiniai. Beje, pinigų už prekes čia niekas neprašo – mokinių imitacinėje parduotuvėje „Matas“ jaunuoliai gali išsirinkti jiems patinkančius drabužius iš bendraamžių dovanojamų dėvėtų drabužių asortimento.

Pasak projekto sumanytojų – Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) studentų atstovybės „PanFiSa“, viešosios įstaigos Panevėžio profesinio rengimo centro (PPRC) ir viešosios įstaigos „Aukštaitijos gyvas kaimas“ – iniciatyva paremta jaunų žmonių išsakytomis problemomis apie jų aplinkoje egzistuojančias patyčias ir smurtą. Viena iš patyčių priežasčių – nešiuolaikiška, nemadinga apranga.

„Projektas svarbus siekiant mažinti patyčias dėl dėvimos aprangos, kurią dažniausiai lemia tėvų socialinė padėtis arba finansinės galimybės. Kita paskata – jaunuolių noras rūbams suteikti antrą gyvenimą juos perleidžiant bendraamžiams, kuriems reikia pagalbos. Taip pat jaunuoliams svarbu parodyti, kad verslo idėjų jie gali semtis ir iš savo artimos aplinkos,“ – teigia projekto autorė, KTU PTVF alumnė Jurga Kanoverskienė, šiuo metu dirbanti PPRC projektų vadove.

Idėja steigti dėvėtų drabužių parduotuvę, kaip verslo iniciatyvą, kilo diskutuojant su jaunuoliais, kurie pastebėjo, jog egzistuoja ne tik patyčių, bet ir kita problema – kur dėti išaugtus ar pabodusius drabužius ar batus.

Įgyvendindami projektines veiklas aktyviausi Panevėžio profesinio rengimo centro mokiniai susipažino ir realiai vykdė visus įmonės įkūrimo etapus. Dar pavasarį moksleiviai apsilankė KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete, kur dalyvavo dėstytojos Jūratės Baltušnikienės paskaitoje „Verslo organizavimo pradmenys“.

Netrukus, naujų žinių padrąsinti, jaunieji verslininkai įkūrė įmonę „Matas“ ir išsirinko jos vadovybę. Praktinės patirties moksleiviai sėmėsi ir iš susitikimo su sėkmingai Panevėžyje veikiančios kavinės „Kavalierius“ direktoriumi Justinu Dalinda. Projektą finansavo Panevėžio miesto savivaldybė.

Parduotuvė duris atvėrė spalio pabaigoje, ir dar tą pačią dieną pradžiugino nemažą būrį jaunuolių, kurie rado sau tinkamų rūbų bei kitų daiktų.

KTU PTVF studentų atstovybės „PanFiSa“ pirmininkas Kazimieras Vaitkevičius teigia, jog šis projektas padėjo jų organizacijai susirasti ne tik partnerius, bet ir naujus draugus.

„Kartu su PPRC moksleiviais pradėjome bendradarbiauti ir kuriame tolimesnius ateities veiklų planus. Iš projekto pasiėmėme viską, kas geriausia, ir matome, jog pamažu pildosi vienas iš svarbiausių tikslų: kad visos Panevėžio miesto jaunimo organizacijos bendrautų ir kartu kurtų vedami bendrų idėjų ir tikslų“, – džiaugiasi K. Vaitkevičius.

Pranešimą paskelbė : Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

Parašykite komentarą