Verslas

Kovo 8-ąją kasmet gėlių dovanojama vis daugiau

Nors ir prieštaringai vertinama Tarptautinė Moters diena kasmet sulaukia didesnio lietuvių susidomėjimo, o žiedus moterims teikiantys vyrai tampa dosnesni. Kiekvienais metais gėlių pardavimai išauga maždaug 5 proc., o gėlėms skiriama suma bendrame krepšelyje – 3,58 Eur. Augančiam gėlių populiarumui neabejotinai daro įtaką ir gėlių kaina. Prekybos tinklas „Maxima“ paskaičiavo, kad Moters dienai itin perkamų tulpių žiedų kainos tinklo parduotuvėse visoje Lietuvoje nekito jau porą metų. Mylimosioms, mamoms ar kolegėms tulpių perkantys pirkėjai ir šiemet mokės 0,72 euro centus – tiek pat, kiek ir pernai bei užpernai.
„Stengiamės užtikrinti, kad mūsų pirkėjai moteris kasmet galėtų pasveikinti pernelyg neskriausdami piniginės. Kad pavyktų tai padaryti, ieškome geriausią kainos ir kokybės santykį siūlančių tiekėjų visame pasaulyje. Džiaugiamės, kad nei sezoniniai kainų svyravimai, nei euro įvedimas tulpių kainoms mūsų parduotuvėse įtakos neturėjo“, – sako bendrovės „Maxima LT“ komercijos vadovė Nijolė Penkovskienė.
„Maxima“ duomenimis, praėjusiais metais Moters dienos proga tinklo parduotuvėse pirkėjai nupirko apie 300 tūkst. įvairių spalvų tulpių žiedų. Šios Moters dienos proga „Maxima“ parduotuves pasiekė dar daugiau – 500 tūkst. – tulpių žiedų. Parduotuves tulpių žiedai šuo metu pasiekia tiek iš Olandijos, tiek iš Lietuvos augintojų.
Pastaraisiais metais „Maxima“ klientai taip pat itin pamėgo ir tulpių puokšteles po 3–25 žiedus. Ne ką mažiau klientų dėmesio sulaukia ir įvairios vazoninės gėlės. Tarp populiariausiųjų gyvų gėlių – rožytės, hiacintai, raktažolės, orchidėjos, kalankiai. Kasmet ši šventė tampa vis populiaresnė, o gėlių pardavimai išauga maždaug apie 5 proc.
Gėlėms vidutiniškai vyrai skiria – 3,58 eurų. Dažnai neapsiribojama tik gėlės žiedu. Šią dieną pastebimai ūgteli ir įvairių saldumynų bei konditerijos gaminių pardavimai: itin dažnai krepšeliuose pastebimos braškės, jų pardavimai šiomis dienomis auga daugiausiai – net 5 kartus. 3 kartus daugiau parduodama šampanizuoto vyno, įvairiausių tortų bei saldainių dėžutėse.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 234 „Maxima“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Parašykite komentarą