Politika ir teisė

Kosmoso inovatoriai kviečiami dalyvauti tarptautiniuose konkursuose – tapkite Europos kosmoso pramonės dalimi

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje (MITA) įsikūręs Lietuvos kosmoso biuras kartu su AZO – Space of Innovation birželio 2 d. 10.00 – 11.00 val. organizuoja tarptautinių konkursų Galileo Masters ir Copernicus Masters informacinį seminarą, kuriame kviečiami dalyvauti kosmoso novatoriai, startuoliai, mažos ir vidutinės įmonės, studentai, mokslininkai ir tyrėjai. Renginio metu AZO atstovė Paulina Simkin pristatys konkurso sąlygas, partnerių įsteigtus iššūkius, dalyvių registracijos ir paraiškų teikimo procesą. Kosmoso biuro koordinatorė Eglė Elena Šataitė aptars Lietuvos prizus, kuriuos, finansuojant LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, įsteigė MITA.

Galileo Masters ir Copernicus Masters – tai ateities kosmoso novatoriams skirti konkursai, kuriuose idėjas vertina tarptautiniai ekspertai ir kurie prisideda prie aktualiausių Europos kosmoso problemų sprendimo, skatina idėjų sklaidą su tarptautiniais partneriais. Be to šie konkursai įgalina ir Lietuvą, tik ką prisijungusią prie Europos kosmoso agentūros (EKA), tapti reikšminga Europos kosmoso pramonės dalimi“,- pabrėžia Lietuvos kosmoso biuro atstovė Eglė Elena Šataitė.

Konkursuose paraiškas gali teikti visi kosmoso bendruomenės nariai – idėjos teikiamos  konkurso partnerių, tarp kurių yra ir Lietuva, prizams, kurių bendras prizinis fondas – beveik 1,7 mln. eurų, bei sprendimai specifiniams iššūkiams, kuriuos iškėlė Europos Komisija, Europos Sąjungos kosmoso programos agentūra (EUSPA), Vokietijos aerokosmoso centras, įmonės BayWa, Planet, UP42 ir Airbus. Be to, abiejuose konkursuose įsteigtas specialus iššūkis universitetams – paraiškas gali teikti studentai ir jaunieji tyrėjai. Universiteto iššūkio laimėtojo laukia 1.000 EUR piniginis prizas ir kiti vertingi apdovanojimai. Daugiau apie iššūkius bus galima išgirsti seminaro metu, o visa informacija apie konkursus pateikiama čia.

Programa ir registracija

Apie ES Copernicus programą ir Copernicus Masters konkursą

Copernicus yra pasaulyje lyderiaujanti Europos Sąjungos Žemės stebėjimo programa, siūlanti atvirus ir nemokamus duomenis, informaciją ir paslaugas, kurie iš esmės prisideda prie socialinės ir ekonominės naudos, taip pat pažangaus, tvaraus ir visaapimančio augimo. Copernicus programos teikiami duomenys skatina naujoviškų sprendimų plėtrą daugelyje sričių ir padeda siekti tokių ES prioritetų kaip Žaliasis kursas ir Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa. 2020 m. Copernicus programos pajėgumai padidėjo paleidus Sentinel-6 palydovą, skirtą visuotinio jūros lygio kilimui stebėti.

Copernicus Masters konkurso dalyviai gali pademonstruoti novatoriškus sprendimus, kurie naudoja Žemės stebėjimo duomenis, įvairiomis temomis – dirbtinio intelekto (AI), mašininio mokymosi, debesų kompiuterijos, duomenų analizės, sveikatos, išmaniojo ūkininkavimo, jūrų ir skaitmeninio transporto ir kitomis.

Absoliutus Copernicus Masters laimėtojas papildomai gaus 10.000 EUR prizą.

Pastaruosius 10 metų Copernicus Masters konkursas skatino Copernicus duomenų naudojimą kuriant naujoviškus sprendimus aplinkos ir visuomenės uždaviniams spręsti.

Apie Galileo programą ir Galileo Masters konkursą

Galileo Masters konkursas jau 17 metų skatina naujų technologijų ir verslo kūrimą, paslaugų teikimą ir Galileoprogramos pagrindu sukurtas prietaikas. Šių metų teminiai iššūkiai ir prizai ragina dalyvius taip pat integruoti Žemės stebėjimo duomenų naudojimą.

Didelio tikslumo padėties nustatymo paslaugų paklausa auga, ypač tokiose srityse kaip autonominis vairavimas, bepiločiai, vietos nustatymo paslaugos, robotika. ES plėtodama Galileo programą siekia, kad paslaugos tikslumas siektų 20 cm visame pasaulyje ir prisidėtų kuriant naujas pritaikas, kartu su tomis, kurios jau šiuo metu naudoja didelio tikslumo paslaugą įvairiems matavimams, tiksliajam žemės ūkiui, civilinei inžinerijai, geodezijai.

Šeši geriausi Galileo Masters konkurso nugalėtojai įgys teisę dalyvauti Galileo Inkubavimo programoje, kuria siekiama konkurso idėjas paversti komerciškai perspektyviais sprendimais. Kiekvienam nugalėtojui skiriamo prizo vertė yra iki 62 000 EUR. 

Šių metų Copernicus Masters ir Copernicus Masters paraiškas bus galima teikti iki liepos 19 d.

Europos Sąjungos kosmoso programos agentūra (EUSPA) birželio 1 d. 12 val. Lietuvos laiku organizuoja nuotolinį seminarą „EUSPA for Future Generations“ apie agentūros specialiuosius iššūkius. Registracija čia. Apie kitus konkursų partnerių iššūkius daugiau informacijos rasite čia.  

Kontaktai pasiteirauti
Eglė Elena Šataitė, tel. +370 604 78738, el. p. egle.elena.sataite@mita.lt 

Pranešimą paskelbė: Karolina Urbonaitė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Parašykite komentarą