Laisvalaikis,  Verslas

Kontrolinės juostelės lankytojų srautams valdyti

Lankytojų srautų valdymas – nuolatinė didelių renginių organizatorių problema. Kaip kontroliuoti šimtus ar net tūkstančius dalyvių ir užtikrinti, kad jie į tam tikrus renginius patektų be didesnių patikrinimų ir sugaišinimų? Tai galima daryti dedant antspaudus ant rankos, kurie gana greitai nusitrina… Taip pat galima kabinti laminuotas korteles ant kaklo, kurios dažnai pasimeta. Nešiotis popierinį bilietą? Jį galima lengvai padirbti tiesiog nufotografavus išmaniuoju telefonu. Aišku, jis sušlampa ir tampa nebenaudojamas. Sąrašai? Kiek laiko sugaiš apsaugininkai ar renginio organizatorių atstovai prašydami parodyti asmens dokumentus? Tai tiesiog neefektyvu. Kol kas vienas iš geriausių sprendimų didesniems lankytojų srautams valdyti yra kontrolinės juostelės.

Kontrolinės juostelės atėjo iš viešbučių verslo. Poilsinių kelionių metu į Egiptą, Turkiją, Ispaniją ar kitas šalis atvykstantiems turistams yra ant rankos uždedama kontrolinė juostelė. Ji yra pakankamai tvirta ir atspari vandeniui, kad ant rankos išliktų 2 savaites. Tiesa, atspausdintas tekstas per tą poilsio laiką paprastai nusitrina, nes nuolatinis mirkimas vandenyje spaudai nieko gero nežada. Bet spalva išlieka, todėl viešbučio apsaugininkai visada pagal ją atskiria, ar lankytojas iš jų viešbučio, ar ne. Juostelės fizine jėga suplėšyti nelabai galima. Tai pavyktų tik labai stipriems žmonėms. Taip yra dėl to, kad kontrolinės juostelės yra gaminamos iš specialaus popieriaus, kuris nebijo drėgmės ir yra atsparus tempimui. Tiesa, prieš paprastas biuro žirkles jis bejėgis, todėl nukirpti juosteles galima tik žirklėmis (peiliuku pavojinga, galima smarkiai susižaloti ranką).

Tokios kontrolinės juostelės dabar naudojamos ne tik viešbučiuose, bet ir tam tikruose renginiuose. Vasara Lietuvoje – festivalių metas, kai beveik kiekvieną savaitgalį jaunimas skuba į įvairius muzikos festivalius. Festivaliai trunka 1-3 dienas, todėl reikia lankytojus pažymėti taip, kad nekiltų problemų juos įleisti ir kitą festivalio dieną. Uždėjus ant rankos kontrolines juosteles, apsaugininkai iš karto mato, kuris lankytojas yra susimokėjęs už įėjimą, kuris ne.

Kontrolinės juostelės gali būti naudojamos ir parodose. Jei parodos vyksta uždarose patalpose, lankytojams pakanka ir popierinio bilieto, tačiau tada kontrolines juosteles galima dėti parodos dalyviams, kurie zuja pirmyn ir atgal pro patikrinimo postus. Taip galima užtikrinti didesnį žmonių srauto pralaidumą.

Vieno renginio metu galima naudoti dviejų rūšių ar spalvų juosteles pagal tai, kokį statusą turi lankytojas – standartinis ar VIP. Ant juostelės visada galima atspausdinti logotipą ar užrašą, todėl visada aišku, į kokį renginį žmogus ateina. Tai efektyvi priemonė, atstojanti daugkartinį bilietą.

Parašykite komentarą