Politika ir teisė

Konservatoriai stojo į kovą prieš Ukmergės rajono valdininkų ketinimus sumenkinti Lietuvos partizanų atminimo paminklą

Ukmergės rajono Tarybos Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių demokratų frakcija kreipėsi į atsakingas institucijas, kad būtų sustabdyti Ukmergės rajono valdininkų ketinimai perkelti Ukmergės miesto turgaus aikštėje esantį 1994 m. pastatytą paminklinį akmenį – memorialą, skirtą partizanų kūnų išniekinimo vietoje pagerbti žuvusius nuo raudonojo teroro, už Ukmergės laisvę.
Ukmergės savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Arvydas Džiugas rajoninėje spaudoje skaitytojus informavo, „kad šalia turgaus esančiame parke pastatytas paminklinis akmuo būtų nukeltas toliau, atsilaisvinusioje vietoje būtų išplėsta automobilių stovėjimo aikštelė“.
„Sužinoję apie savivaldybės valdininkų ketinimus Lietuvos partizanų išniekinimo ir atminimo vietoje, kurioje buvo išniekinta apie 200 kūnų, paversti automobilių stovėjimo aikštele, buvome šokiruoti valdininkų nekompetencija ir įžulumu. Reikalaujame nedelsiant sustabdyti bet kokius su tuo susijusius netoleruotinus bendruomenei veiksmus bei reiškiame nepasitikėjimą architekto A. Džiugo kompetencija toliau eiti užimamas pareigas savivaldybėje“ – teigia Ukmergės rajono savivaldybės Tarybos TS – LKD frakcijos seniūnas Andrius Kalesnikas.
„Vertindami Lietuvos partizanų pasipriešinimo okupacijai reikšmę ir jų indėlį atkuriant Lietuvos nepriklausomybę“, kaip pažymi TS–LKD frakcijos nariai pristatytoje rezoliucijoje, „reikia, kad urbanizuojant minėtą turgaus parko teritoriją būtų deramai suvokiama ir įprasminama rezistencinė kova, jos svarba Ukmergės ir visos Lietuvos istorijoje“.
Rezoliucijoje pažymima, kad Ukmergės rajono savivaldybės Tarybos Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, vadovaudamasi TS–LKD partijos vertybėmis, imsis visų teisėtų priemonių, siekiant išsaugoti Ukmergės krašto rezistencinės kovos istorinį paveldą ir apginti Lietuvos partizanus!

Parašykite komentarą