Politika ir teisė

Jautri žinutė iš pajūrio: vaikų meilė gimtajam miestui abejingų nepaliks

Kretinga žavi savo išskirtinumu ir vėl. Lietuvos pajūryje įsikūręs miestas, rodos, veiklomis vaikams ir jaunimui pranoksta didmiesčius. Beveik 200 jaunų kretingiškių buvo suvienyti jautriam projektui – visą mėnesį čia vyko vaizdo klipo „Ateities Kretinga“ filmavimas. 

„Man patinka čia būti. „Nesvarbu, kur aš gyvensiu ir ką veiksiu, kai užaugsiu: aš visada prisiminsiu savo vaikystę ir šias dienas“, – tokius žodžius vaizdo klipe sako 4–11 metų vaikai, kurie nuoširdžiai didžiuojasi savo gimtuoju miestu – Kretinga.

Krepšinis, tautiniai šokiai, motobolas, gimnastika, sportiniai šokiai, kalnų dviračių sportas, lengvoji atletika, boksas, STEP aerobika, jaunieji šauliai, futbolas, šiuolaikiniai šokiai, „Kangoo jumps“ treniruotės, kovos menai, skautai, chorai, dailė, breikas – tiek (daugiau nei 20) skirtingų veiklų vaikams ir jaunimui yra Kretingoje, taip pat aktyviai veikia Kretingos meno ir sporto mokyklos.

Miestas siekia jaunoms šeimoms parodyti, kad Kretingoje kurtis ir gyventi gera

„Ateities Kretinga“ – toks šiemet yra Kretingos miesto šventės šūkis. Šios šventės renginiai prasidėjo birželio 1 dieną jaunimo muzikiniu vakaru po 1000 lempučių, vėliau tęsė „Šimtmečio kūdikių“ fotografijų paroda ir daugelis kitų renginių. Visą Kretingos miesto šventę birželio 15 dieną vainikuos masinis vaikų ir jaunimo organizacijų pasirodymas Rotušės aikštėje ir teatralizuota šventė šeimoms „Vaikystės svajonių slėnis“, kurioje kasmet dalyvauja daugiau nei 500 kretingiškių.

Pasak Kretingos rajono savivaldybės mero Antano Kalniaus, auginti ateities kartą kiekvienam Lietuvos miestui, o ypač regioniniam, yra būtina, juk tik jaunimas, anot jo, galės tęsti pradėtus darbus: „Mes manome, kad itin svarbi miestui ne tik patogi ir graži infrastruktūra, bet be galo svarbus yra vaikų ir jaunimo užimtumas. Jeigu jaunimas dabar Kretingoje jaučiasi gerai, juk ir vėliau jie čia kurs šeimas, gyvens ir dirbs šiame mieste.“.

18 tūkst. gyventojų turinti Kretinga stebina originaliomis veiklomis

„Ypatingai džiaugiamės, kad Kretingos mieste yra tiek daug įvairios veiklos jaunimui, o vaikai ir jaunimas čia – draugiški, atsipalaidavę, aktyvūs ir iniciatyvūs“, – sako Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė.

Tai – ne pirmas toks Kretingos miesto atsigręžimas į jaunuosius miestiečius. Praėjusiais metais projekto „Miniatiūrinė Kretinga“ metu apie 200 jaunų žmonių savo rankomis sukūrė miniatiūrinius istorinės Kretingos pastatų maketus. Šio projekto tikslas buvo supažindinti jaunąją kartą su miesto istorija, architektūra, žymiais žmonėmis

Kretingos miesto ir Šv. Antano atlaidų šventės puslapis socialiniame tinkle „Facebook“:

https://www.facebook.com/events/2509996122368092/

Pranešimą paskelbė: Edita Valinčienė, VšĮ Media dia

Parašykite komentarą