Verslas

KONKURENCIJOS TARYBA NUTRAUKĖ TYRIMĄ DĖL NEKILNOJAMOJO TURTO SKELBIMŲ KAINŲ

Konkurencijos taryba nutraukė tyrimą dėl skelbimų portalus valdančios bendrovės „Diginet LTU“ veiksmų, nenustačiusi, kad pastaroji būtų piktnaudžiavusi dominuojančia padėtimi ir klientams taikiusi nesąžiningas kainas.

Tyrimas buvo pradėtas 2018 m. gavus bendrovės „Ober-Haus“ pareiškimą, kuriame nurodytos aplinkybės leido įtarti, kad „Diginet LTU“ veiksmai galimai taikant nesąžiningą klasifikuotų nekilnojamojo turto (NT) skelbimų portaluose aruodas.lt, skelbiu.lt ir ntzemelapis.lt kainodarą pažeidžia Konkurencijos įstatymo reikalavimus, draudžiančius piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi.

Siekdama įvertinti bendrovės „Diginet LTU“ tiek verslo, tiek privatiems klientams taikomų NT skelbimų talpinimo kainų sąžiningumą, Konkurencijos taryba atliko išsamią kainodaros analizę: minėtos bendrovės taikomas kainas palygino su konkuruojantį NT skelbimų portalą Lietuvoje valdančios įmonės taikomomis kainomis ir su analogiškas paslaugas teikiančių portalų atrinktose užsienio šalyse (Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, Čekijoje) NT skelbimų kainomis. Be to, institucija rėmėsi keletu portalų lankomumo rodiklių ir pritaikė kelis skirtingus palyginamuosius standartus bei analizės metodus, kad rezultatai būtų kuo patikimesni.

Tokia analizė būtina, nes vien kainų dydis ir faktas, kad jas nustato galimai dominuojančią padėtį užimantis ūkio subjektas, savaime neparodo, jog kainos yra nesąžiningos ir jas taikydamas ūkio subjektas pažeidžia Konkurencijos įstatymą. Atlikdama tyrimą Konkurencijos taryba rėmėsi tiek Lietuvos teismų, tiek Europos Sąjungos Teisingumo Teismo praktika, pagal kurią nesąžiningai kainai nustatyti paprastai vertinamas skirtumas tarp įmonės patirtų išlaidų ir taikomų kainų, ir jeigu jis didelis, analizuojama, ar taikoma kaina yra nesąžininga, palyginus ją su konkuruojančiais produktais.

Tyrimo metu gauti rezultatai neleido daryti išvados, kad „Diginet LTU“ kainos verslo klientams (NT brokeriams) ir privatiems klientams (vartotojams) yra nesąžiningos, todėl Konkurencijos taryba tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi nutraukė.

Konkurencijos tarybos nutarimas per vieną mėnesį nuo jo įteikimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Pranešimą paskelbė: Konkurencijos tarybos Komunikacijos skyrius, Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba

Parašykite komentarą