Sveikata

Kolagenas – kodėl jo reikia mūsų organizmui

Kolagenas yra gausiausias baltymas mūsų organizme. Tai yra pats pagrindinis jungiamojo audinio komponentas, sudarantis keletą kūno dalių, tarp kurių yra ir sausgyslės, raiščiai, oda ir raumenys. Kolagenas pasižymi daugybe svarbių funkcijų, įskaitant ir struktūros suteikimą odai bei kaulų stiprinimą.

Per pastaruosius metus labai sparčiai išpopuliarėjo kolageno papildai. Ir tai taip pat labai puikiai parodo Sapiens kolagenas, kuris sulaukia ypatingai didelio vartotojų dėmesio. Dauguma rinkoje esančio kolageno papildų yra hidrolizuoti, o tai reiškia, kad tokiu atveju kolagenas yra suskaidytas, todėl kur kas lengviau įsisavinamas mūsų organizmo. Žinoma, yra ir keletas maisto produktų, kuriuos galima vartoti, kad būtų padidintas kolageno suvartojimas – tarp tokių produktų yra ir kiaulienos oda bei kaulų sultinys.

Kolageno vartojimas gali turėti daugybę įvairių privalumų mūsų sveikatai, pradedant sąnarių skausmo mažinimu ir baigiant odos sveikatos gerinimu.

Kadangi kolagenos yra pagrindinė odos sudedamoji dalis, jis vaidina labai svarbų vaidmenį odos stiprinime, elastingumo gerinime ir drėkinime, kartu apsaugant ir nuo odos senėjimo bei raukšlių formavimosi. Kolagenas taip pat padeda išsaugoti ir mūsų kremzles, kurios apsaugo mūsų sąnarius. Taigi, tyrimai rodo, kad kolageno papildų vartojimas gali padėti sergant sąnarių ligomis ir sumažinant juntamą sąnarių skausmą. Be to, kolagenas gali padėti sumažinti kaulų nykimo riziką, padidinti raumeninę masę ir pagerinti širdies sveikatą.

Ir tai tikrai nėra vieninteliai kolageno privalumai mūsų sveikatai bei grožiui, todėl akivaizdu, kad kolageno vartojimas gali būti labai naudingas bene kiekvienam iš mūsų.

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą