Verslas

Kokias darbo vietas Panevėžys gali pasiūlyti atvykstantiesiems?

Panevėžyje įsisteigusios įmonės jau kurį laiką pastebi kvalifikuotų darbuotojų trūkumą ir žmogiškųjų išteklių stygių įvardija kaip vieną didžiausių iššūkių, siekiant sėkmingai plėsti bei vystyti verslą. Vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių apsisprendimą grįžti į Lietuvą – įsidarbinimo galimybės. Būtent apie laisvas darbo vietas, karjeros galimybes ir pagalbą kuriant verslą Panevėžyje buvo diskutuojama Panevėžio plėtros agentūros organizuotame virtualiame renginyje „Panevėžys laukia! O kaip su darbais?“. 

 Iniciatyva „Panevėžys – draugiškas naujiems gyventojams“

Įgyvendindama iniciatyvą „Panevėžys – draugiškas naujiems gyventojams“ Panevėžio plėtros agentūros analitikė Jūratė Raukštienė atliko interviu ciklą su neseniai iš svetur į Panevėžį sugrįžusiais lietuviais. Interviu metu gauti duomenys rodo, kad būdami išvykę, gyventojai palaikė glaudų ryšį su Lietuva. Dauguma jų, svarstydami galimybę grįžti į gimtąjį kraštą, intensyviai domėjosi šalies gyvenimo sąlygomis, darbo pasiūla, kainomis.  

Renginio pranešėjai atkreipė dėmesį, kad Panevėžys gali pasiūlyti ne tik laisvas darbo vietas, bet ir patogų gyvenimą mieste. Maži atstumai, automobilių spūsčių nebuvimas, žemesnės kainos nei kituose Lietuvos didmiesčiuose, laisvos vietos vaikų darželiuose ir mokyklose buvo įvardytos kaip pagrindinės priežastys, skatinančios rinktis Panevėžį.  Penktas pagal dydį Lietuvos miestas įvardintas, kaip suteikiantis puikias sąlygas auginti vaikus, kurti verslą, įsidarbinti, turiningai leisti laisvalaikį.

Renginio metu buvo pristatytas Panevėžio miesto savivaldybės įgyvendinamas projektas „Globalus Panevėžys“, skirtas suburti po įvairias pasaulio šalis išsibarsčiusių panevėžiečių bendruomenę, palaikant su ja ryšį. „Džiaugiamės, kad iš užsienio grįžtantys žmonės, įvertinę saugumą, patogų susisiekimą, infrastruktūrą, neperpildytus darželius ar mokyklas, pamatę, kad  atsinaujinančiame Panevėžyje yra puikios sąlygos gyventi, kurti verslą, auginti vaikus, pasirenka būtent šį miestą“, – sakė projekto „Globalus Panevėžys“ koordinatorė Loreta Kaškelienė. Šiuo metu projektą „Globalus Panevėžys“ vienija beveik 250 narių. Specialiai jam sukurtoje svetainėje www.globalus.panevezys.lt skelbiama informacija apie gyvenimo Panevėžyje pranašumus, palankias sąlygas verslui, mokesčių lengvatas, pateikiama informacija apie Vytauto Žemkalnio gimnazijoje veikiančią išlyginamąją mobilią grupę, pritaikytą visai lietuviškai nekalbantiems vaikams. Socialiniame „Facebook“ tinkle sukurtoje grupėje „Globalūs Panevėžiečiai“ skelbiamos aktualiausios Panevėžio naujienos, dalijamasi iniciatyvomis, teikiama įvairiais klausimais informacija ir kt. 

 
Sugrįžtančiųjų laukiančios darbo vietos 
 
Panevėžio regione dominuoja pramonė, ypatingai inžinerinė, veikia apdirbamosios gamybos įmonės. Renginyje dalyvavę bendrovių „Serpantinas“ vadovas Justinas Skaržauskas, „Automatikos sistemos“ marketingo vadybininkė Karolina Audickienė ir „Schmitz Cargobull Baltic“ personalo vadovė Vitalija Mikulėnienė dalijosi žiniomis, kokių darbuotojų labiausiai trūksta, kokias karjeros galimybes jie gali suteikti. Prieita prie išvados, kad labiausiai trūksta kvalifikuotų įvairių sričių inžinierių, tačiau šios profesijos atstovai nėra vieninteliai darbuotojai, kurie sėkmingai gali įsitvirtinti Panevėžio darbo rinkoje. Įmonių durys atviros ir kitų profesijų atstovams: projektų vadovams, mechanikams, pardavimų, tiekimo vadybininkams bei kitiems specialistams.  Darbuotojams suteikiamos galimybės mokytis ir tobulėti, siūlomi kvalifikacijos kėlimo kursai, mokymai, seminarai ir kt.
 „Esame pasirengę investuoti į žmogų, duoti galimybę išmokti ir tobulėti profesinėje srityje. Noriai įdarbiname motyvuotą jaunimą, siekiantį gilinti žinias ir augti drauge su įmone,“ – sakė UAB „Serpantinas“ vadovas J. Skaržauskas. 

Pagalba kuriantiems verslą 

 VšĮ „Versli Lietuva“ koordinatorė Neringa Trinskienė pristatė Panevėžyje veikiantį bendradarbystės centrą „Spiečius“, kalbėjo apie pagalbą ir teikiamas konsultacijas norintiems pradėti savo verslą. Visus, pradedančius naują verslą,  VšĮ „Versli Lietuva“ suburtas ekspertų tinklas teikia konsultacijas įmonės steigimo, verslo formos pasirinkimo, mokestinės sistemos ir kitais svarbiais klausimais. „Savo žiniomis apie verslo steigimą su pradedančiaisiais nemokamai dalijasi aštuoni įstaigoje dirbantys mentoriai. Galimybių yra, reikia tik jomis pasinaudoti“, – teigė N. Trinskienė 

Renginys „Panevėžys laukia! O kaip su darbais?“ organizuojamas įgyvendinant Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamą verslo plėtros sąlygų gerinimo projektą „Aplinkos verslui gerinimas Panevėžyje“. 

 

Parengė Komunikacijos skyrius 

Pranešimą paskelbė: Loreta Kaškelienė, Panevėžio miesto savivaldybės administracija

Parašykite komentarą