Technologijos

Kokią kartą formuoja socialiniai tinklai?

Socialiniuose tinkluose praleidžiama vis daugiau laiko. Jaunesniosios kartos atstovai užaugo žiūrėdami „Youtube“ vaizdelius bei bendraudami su draugais „Facebook“. Šiandien vos į mokyklą pradėję vaikščioti vaikai čia jau turi susikūrę savo paskyras ir aktyviai jomis naudojasi. Tačiau kokias iš tiesų galimybes tai suteikia jaunimui?

Drąsesni ir labiau prisitaikantys

Pasak Mykolo Riomerio universiteto profesoriaus, psichologo Gedimino Navaičio, jaunesnioji karta yra kur kas labiau imlesnė naujovėms. „Po Nepriklausomybės atkūrimo gimę jaunuoliai visą gyvenimą gyveno itin greitai besikeičiančių technologijų aplinkoje. Jiems beaugant, kompiuteriai ir telefonai pasikeitė ne vieną kartą. Dėl šios priežasties jiems lengviau prisitaikyti prie mus vis pasiekiančių naujovių,“ – kartos ypatumus vardijo pašnekovas.

Kaip pagrindinę šių dienų jaunimo savybę profesorius išskyrė jų laisvumą: „Internetas yra laisva, demokratinė erdvė, kur cenzūra yra sunkiai įsivaizduojama. Augdami tokioje erdvėje, žmonės tampa laisvesni, atviriau reiškia savo nuomonę, labiau įsitraukia į socialines iniciatyvas. Bendravimas tampa atviresnis, o tai ypač padeda uždaresniems, sunkiau realybėje bendraujantiems jaunuoliams. Virtuali erdvė jiems neatrodo tokia baugi, ir joje jie greičiau išmoksta reikalingų bendravimo įgūdžių.“

Pasitempti skatina ir technologijų kūrėjus

Pasak Audriaus Granicko, „Samsung Electronics Baltics“ produktų žinovo, elektronikos prietaisų gamintojai taip pat mato pastarojo dešimtmečio žmonių bendravimo pokyčius, o jaunosios šių dienų kartos (15-34 metų amžiaus) simboliu galėtų būti išmanusis telefonas.

„Noras būti visada pasiekiamais ir dalintis kone visomis gyvenimo akimirkomis čia ir dabar sufleruoja technologijų specialistams kurti geriausiai jauno žmogaus gyvenimo būdą atitinkančius prietaisus. Pavyzdžiui, išmanusis telefonas, be kurio jaunimas sunkiai gali įsivaizduoti savo gyvenimą, turi būti patogus naudotis socialiniais tinklais, peržiūrėti vaizdo turinį. Dėl asmenukių populiarumo specialistai nuolat tobulina priekinės telefono kameros galimybes. Kai kurios kompanijos jaunimui skiria ištisas telefonų linijas, kaip tai padarė ir kompanija „Samsung“ pristatydama naujausią „Galaxy A (2016)“ telefonų seriją.

Informacija pagal poreikį

Jaunimo tarpe gerai žinomas įvairių video klipų kūrėjas, šiuo metu socialiniame tinkle „Facebook” turintis virš 56 tūkst. sekėjų, Omantas Jokubaitis sako, kad vis tik didžiausias socialinių tinklų privalumas yra ne pernelyg dažnas asmeninio gyvenimo demonstravimas, o galimybė greitai susisiekti su žmonėmis, kurių esi senokai nematęs ar neturi jų telefono numerio. „Pavyzdžiui, aš pats nesu linkęs dalinti savo asmeninio telefono numerio kam papuola, tad socialiniai tinklai tampa vienintele priemone kaip su manimi susisiekti. „Messenger“ ar kitos susirašinėjimui skirtos programėlės telefone juk nemokamos ir kol telefonas įjungtas, tol matau, kas man rašo“, – teigė pašnekovas.

Paklaustas, ar įsivaizduoja gyvenimą be paskyros „Facebook“, O. Jokubaitis atsakė teigiamai, nes asmeninį gyvenimą sieti su šiuo tinklu ir taip vengia. Tačiau yra kitų kanalų, kurie jam atrodo labai naudingi. „Nežinau, ar galėčiau įsivaizduoti gyvenimą be „Youtube“. Šiuo metu ten sutalpinta labai daug informacijos bei pagalbos įvairiems atvejams“, – prisipažino jis.

Parašykite komentarą