Buitis, Namai,  Nekilnojamas Turtas

Kodėl kaminai – esminė namo dalis

Kartais tenka girdėti, kad kaminai yra ta namo dalis, kurių svarba – milžiniška. Kodėl ne pamatai ar sienos? Tai taip pat svarbūs elementas, tačiau kaminas išlieka vienu iš esminių namų bruožų. Kodėl?

Namų saugumas

Kai senovėje žmonės „pažabojo“ ugnį, ji tapo ne tik gyvybės šaltiniu, bet ir priešingai – pražudė daugybę žmonių. Tai stichija, su kuria juokauti nedera. Tinkamas kaminas yra pajėgus šią stichiją suvaldyti. Kaip sako specialistai – bent jau kuriam laikui… Degimo proceso metu kamino dūmtraukyje kaupiasi suodžiai, kurie, sumišę su koncentratu, prikimba ant vidinių dūmtraukio sienų. Pagavę liepsną, suodžiai gali užsidegti, taip ugnis persimeta į kaminą. Jei jis nekokybiškas, liepsna išsiveržia į namus ir gali įvykti baisi tragedija… Būtent dėl šios priežasties kaminai apsaugo namus nuo dar vieno gaisro.

Kad tai padarytų efektyviai, kaminai turėtų būti gaminami iš metalo, kuris yra atsparesnis aukštai temperatūrai, nei įprastiniai. Taip kaminai saugo namus nuo „raudonojo gaidžio“ siautėjimų.

Šilumos sistema

Šilumos sistema dažnai priklauso ne nuo katilo ar krosnies, o nuo galimybių pastatyti kaminą. Granulinį katilą galima pastatyti ir daugiabutyje, tačiau kaip pašalinti iš buto dūmus? Jei nėra kamino, kai kurie šildymo sistemų įrengimai nėra galimi.

Šiuolaikinės šildymo sistemos individualiuose namuose yra gana panašios. Jos visos efektyvios, tačiau daug kas priklauso nuo to, kur stovi kaminas. Jei namo centre, reiškia katilinė turėtų būti namų viduryje. Jei pakraštyje – kaminas gali būti pastatytas iš išorės. Tokie pristatomi kaminai dabar populiarūs. Metaliniai kaminai yra visiškai saugūs ir patikimi, todėl juos noriai renkasi dauguma namų savininkų.

Kaminas šildo?

Hmm… Specialistai į tai sureaguotų su nerimu… Kaminas pats intensyviai šildyti negali, nes nuo temperatūrų skirtumo aižėja sienos. Pristatomas metalinis kaminas stovintis išorėje gali aplinką šildyti kiek tik nori – tai visai nepavojinga. Tuo tarpu viduje esantis kaminas neturėtų praleisti šilumos per šonus. Jei jau taip nutinka, reiškia problemos su dūmtraukiu, kuris gali būti susidėvėjęs.

Židinio vieta

Natūrali ugnis namuose mums primena iš kur esame kilę. Akmenys guli milijonus metų, o mes, žmonės vos prieš keliasdešimt tūkstančių metų išsivystėme į protingas būtybes būtent dėl to, kad savo būste turėjome ugniakurą. Dabartinis ugniakuras yra židinys. Tai modernus ir stilingas interjero elementas, dar šildantis ir namus. Deja, pastatyti jį galima ne visur. Daugiausiai židinio vietą nulemia kamino vieta. Baldus galime nešioti iš vieno kambario į kitą, tačiau kaminas turi turėti savo stabilią vietą, kad netoliese būtų galima pastatyti židinį. Tokiu būdu kaminas yra tiesiogiai susijęs su interjero formavimo procesu.

Metaliniai kaminai – puikus pasirinkimas ne tik taupantiems, bet ir visiems, kas nori turėti saugius ir jaukius namus.

Parašykite komentarą