Politika ir teisė

Klaipėdos uostą pasiekė pirmasis Baltarusijai skirtas JAV naftos krovinys

Penktadienį į Klaipėdos uostą atplukdytas pirmasis Baltarusijai skirtas naftos krovinys iš Jungtinių Valstijų.  Šeštadienį uoste lankęsis JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas gyrė daugiašales pastangas stiprinti energetinio saugumo padėtį Baltarusijoje. 

„Tai yra puikus prekybos ir bendradarbiavimo pavyzdys“, – teigė ambasadorius Gilchristas. „Iš Jungtinių Valstijų, bendradarbiaujant JAV ir Lenkijos bendrovėms, ši nafta Lietuvos bendrovių bus gabenama į Baltarusiją, kur, galiausiai, prisidės prie baltarusių gerovės“. 

„Klaipėdos nafta“ ir „Lietuvos geležinkeliai“ užtikrins, kad krovinys geležinkeliais pasiektų Baltarusiją.  

„Lietuva ir toliau demonstruoja tvirtą partnerystę. Šio krovinio pervežimas įmanomas dėl kokybiškos Lietuvos infrastruktūros ir stiprių energetikos bei transporto sektorių“, – pažymėjo ambasadorius Gilchristas. 

JAV ambasados Minske laikinoji reikalų patikėtinė Jenifer Moore sveikina Baltarusijos pastangas siekiant didinti energetinį saugumą.  „Sveikiname Baltarusiją žengus žingsnius užtikrinant didesnį energetinį saugumą ir diversifikuojant tiekimą. Džiaugiamės, kad Jungtinių Valstijų nafta, kaip diversifikavimo strategijos dalis, gabenama į Baltarusiją per Lietuvą“, –  teigė J. Moore. „JAV ambasados Vilniuje ir Minske didžiuojasi galėdamos prisidėti prie JAV prekių ir paslaugų eksporto į Europos rinką, kuris įmanomas dėl stiprėjančio Baltarusijos, Lietuvos ir Lenkijos ekonominio bendradarbiavimo“.

Ši konkurencingas sandoris, įgyvendinamas energetikos išteklių tiekėjos „United Energy Trading“ kartu su amerikiečių bendrove „Getka“ bei jos partnere Lenkijoje „UNIMOT“, stiprina Baltarusijos savarankiškumą, nepriklausomybę bei demonstruoja Jungtinių Valstijų pasiryžimą užtikrinti prekybos galimybes Baltarusijos rinka besidominčioms amerikiečių kompanijoms, kartu tesint vasarį Minske Baltarusijos vyriausybės lyderiams duotą pažadą. 

Būdamos didžiausia naftos ir dujų gamintoja pasaulyje, Jungtinės Valstijos yra pasirengusios tenkinti importo poreikius šalių, tokių kaip Baltarusija, kurios siekia energetinio saugumo teikiamų privalumų, grindžiamų energetikos šaltinių diversifikavimu, laisvąja rinka, įstatymo viršenybe ir skaidrumo principais grindžiamais JAV prekybos principais. 

Jungtinės Valstijos ragina Baltarusiją tęsti pradėtus darbus užtikrinant galimybę amerikiečių verslams veikti jos rinkoje, vykdyti į rinką orientuotas, prekybą liberalizuojančias reformas.  Šie darbai padės Baltarusijai visiškai atverti savo prekybinį ir investicinį potencialą bei užtikrinti jo ateitį. Jungtinės Valstijos šią partnerystę siekia ir toliau stiprinti.

Pranešimą paskelbė: Ieva Labanauskiene, JAV ambasada

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą