IT naujienos

Kitoks darbo pokalbis – neformalus vakarėlis ir galimybė susipažinti su būsimais kolegomis

Jauniems specialistams baigus universitetą atsiveria naujas ir sudėtingas – darbo paieškos etapas. Tinkamų kandidatų pasirinkimas yra labai svarbus ir įmonei, siekiančiai įdarbinti specialistą, kurio vertybės ir požiūris į darbą atitiktų organizacijos poreikius, o įdarbinti asmenys galėtų tobulėti profesinėje srityje.

Kaune veikianti tarptautinė duomenų valdymo bendrovė „Callcredit Information Group“ sparčiai plečiasi. Šiuo metu ji atidaro naują skyrių – bendras darbuotojų skaičius išaugs beveik dešimtadaliu.

Surengė grupinę darbuotojų atranką

Priimdama nemažai darbuotojų vienu metu, įmonė nusprendė surengti grupinę darbo atranką, kuri truko dvi dienas. Pirmąją dieną su kandidatais buvo bendraujama neformalaus vakarinio renginio metu, o antrąją dieną vyko darbo pokalbiai. Jų metu įmonės atstovai asmeniškai bendravo su beveik trisdešimčia potencialių darbuotojų.

Grupinėje darbo atrankoje įvairių užduočių metu buvo vertinami būsimų darbuotojų įgūdžiai: loginio mąstymo ir argumentacijos, problemų sprendimo, gebėjimo dirbti komandoje ir vadovavimo gebėjimai. Naujoji „Callcredit Information Group“ Kauno biuro komanda diegs programinės įrangos sprendimus klientams analitikos ir sukčiavimo prevencijos srityse.

„Tokio profilio darbuotojų iki šiol neturėjome ir mūsų įmonės vadovų sprendimas steigti šį skyrių Kaune yra puikus Lietuvos darbuotojų potencialo įvertinimas. Džiaugiamės, kad įmonės biuras plečiasi. Su nauja komanda iš viso turėsime net 160 darbuotojų“, – sako įmonės personalo verslo partnerė Jūratė Kapočiūtė.

Darbo pokalbis – be streso ir prie užkandžių

Grupinė darbuotojų atranka prasidėjo vakarine dalimi. Visi kandidatai buvo pakviesti susipažinti į „Callcredit Information Group“ biurą Žalgirio arenoje. Padalinio vadovas Dainius Aksinavičius kartu su kolegomis iš Jungtinės Karalystės pristatė įmonę, jos teikiamas paslaugas IT sektoriuje ir naujojo skyriaus veiklą.

Vakarėlis su būsimais bendradarbiais dar prieš priimant į darbą – ar teko tai girdėti? Įmonės atstovai suorganizavo būtent tai – kandidatai galėjo susipažinti su būsimais kolegomis ir pamatyti juos neoficialioje aplinkoje po darbo valandų. Susirinkę kandidatai užkandžiavo, kalbėjosi ir smagiai leido laiką – ši grupinės atrankos dalis tikrai nepriminė streso kupino darbo pokalbio.

Į atranką atėjusios KTU magistrės Indrė ir Agnė pasakojo, kad tokioje darbuotojų atrankoje, kuri pirmiausia prasideda vakare, dalyvavo pirmą kartą. Merginos džiaugėsi, kad neformalaus vakaro metu buvo suteikta galimybė klausti ir sužinoti tai, kas rūpi iš profesinės pusės. Jos užsiminė, kad iš darbo skelbimo nebuvo aišku koks darbas yra siūlomas, tačiau vakarinė atrankos dalis atsakė į visus klausimus.

„Potencialiems darbuotojams norėjome suteikti galimybę pajausti mūsų įmonės kultūrą ir darbo aplinką. Bendraujame atvirai ir nuoširdžiai tiek su esamais darbuotojais, tiek su kandidatais. Būtent dėl šios priežasties ir organizavome vakarinę atrankų dalį. Jos metu kandidatai galėjo pažinti kompaniją, o mes – pabendrauti su jais neformalioje aplinkoje“, – pasakoja J. Kapočiūtė.

Atrankoje dalyvavusios Agnė ir Indrė vienbalsiai tvirtina, kad darbuotojų atrankos procesas visuomet kelia stresą, tačiau smagu, jog įmonės atstovai bendravo draugiškai ir šiltai, skatino nebijoti ir daugiau klausinėti, atvirai ir nuoširdžiai atsakinėjo į klausimus.

Įsivertino individualiai ir komandoje

Antrąją dieną laukė komandinė užduotis, kurios metu buvo tikrinama kaip kandidatai bendrauja tarpusavyje ir geba dirbti komandoje. Kandidatų taip pat laukė individualūs pokalbiai, kurie buvo skirti patikrinti jų sugebėjimą spręsti iškylančias problemas bei suprasti verslo ir klientų poreikius.

„Įmonei be galo svarbu atsirinkti tinkamus darbuotojus, kurie būtų iniciatyvūs ir siektų aukščiausių tikslų, tačiau labai svarbios ir pačių kandidatų ambicijos – ko jie tikisi iš šių pareigų, ar mato save tobulėjant. Darbo pokalbis yra procesas, kurio metu siekiama naudingo rezultato abiem pusėms. Norime, kad būsimiems darbuotojams šios pareigos būtų įdomios, jie matytų save siekiant karjeros būtent čia, o mes galėtume jiems padėti augti profesinėje srityje“, – sako J. Kapočiūtė.

Mokymai – Jungtinėje Karalystėje

Naujo skyriaus darbuotojai dirbs kartu su kolegomis iš kitų įmonės biurų. „Callcredit Information Group“ analitikos ir sukčiavimo prevencijos skyriuje Jungtinėje Karalystėje dirbantiems kolegoms vadovaujanti Sally Nicholson teigia, kad ši įmonės sritis turi didelį potencialą augti.

Naujoji komanda dirbs analitikos ir testavimo srityse. Siekiant juos įtraukti į komandą ir tinkamai paruošti darbui, šie darbuotojai bus siunčiami į mokymus pagrindiniame įmonės biure Lidso mieste Jungtinėje Karalystėje. Ten jie praleis mažiausiai mėnesį.

„Mūsų įmonės paslaugos ir produktai teikiami tarptautiniu mastu. Siūlome mokumo įvertinimo paslaugas. Skolintojas gali greitai ir paprastai patikrinti savo klientų bazę ir identifikuoti bei numatyti finansines grėsmes. Siūlomos interaktyvios duomenų platformos, leidžiančios klientams daryti įžvalgas, remiantis jų turima informacija, duomenimis ir teikiamomis paslaugomis. Tokiu būdu mūsų klientai gali pasiūlyti geriausius sprendimus savo paslaugų vartotojams,“ – pasakoja S. Nicholson.

„Callcredit Information Group“ yra vienas iš trijų kredito rizikos vertinimo biurų Jungtinėje Karalystėje ir būtent naujojo skyriaus darbuotojai dirbs su įrankiu, leidžiančiu konsoliduoti vartotojų duomenis, kurie kaupiami visuose trijuose biuruose.

„Įmonė siekia užtikrinti, jog klientams būtų ne tik perduodami duomenys, bet ir pasiūlomi stiprūs ir efektyvūs įrankiai tuos duomenis apdoroti ir panaudoti tikslingiausiai“, – sako S. Nicholson.

Bendradarbiauja su Kauno technologijos universitetu

„Callcredit Information Group“ su Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (KTU MGMF) matematikais bendradarbiauja jau trejus metus. Įmonė mielai priima studentus praktikai, teikia rekomendacijas baigiamųjų projektų temoms, dalyvauja fakulteto ir universiteto renginiuose. Įmonėje dirba ne vienas KTU MGMF Taikomosios matematikos studijų programos absolventas.

„Šis projektas – tai dar vienas puikus „Callcredit Information Group“ ir fakulteto partnerystės pasiūlymas, kuris suteiks galimybę mūsų studentams pradėti savo karjeros kelią perspektyvioje kompanijoje“, – įsitikinusi KTU MGMF Matematikos krypties studijų programų vadovė docentė dr. Jurgita Dabulytė-Bagdonavičienė. Docentės teigimu, šiandieniniame pasaulyje verslo ir mokslo bendradarbiavimas yra būtinas, o glaudus ryšys tarp verslo atstovų ir aukštųjų mokyklų yra naudingas abiem pusėms.

„Kompetentingas, sumanus, turintis išlavintą analitinį mąstymą, gebantis dirbti komandoje, galintis reaguoti į pokyčius, pritaikyti ir atnaujinti savo gebėjimus specialistas atneša vertę kompanijai, o fakultetui partnerystė su tarptautine ir sėkmingai veikiančia įmone padeda vykdyti ir tobulinti studijų programas, pritaikyti programų turinį ne tik akademiniams standartams, bet ir rinkos poreikiams,“ – sako J. Dabulytė-Bagdonavičienė.

KTU atstovė džiaugiasi, kad „Callcredit Information Group“ naujai atidaromam skyriui Kaune specialistų ieško tarp šio universiteto studentų ir absolventų. Pasak jos, tai rodo, kad verslas pasitiki ir vertina fakulteto ruošiamus matematikos specialistus.
Pranešimą paskelbė: Julija Kurilaitė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą