Studijos

Kintančiam energetikos sektoriui – naujos kartos specialistai

Energetinis efektyvumas ir energetikos sektoriaus nepriklausomumo stiprinimas yra viena iš prioritetinių Lietuvos Respublikos Vyriausybės veiklos krypčių, tačiau vykdant naujus nacionalinius ir tarptautinius energetikos projektus susiduriama su dideliu specialistų trūkumu.
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), iki šiol rengęs itin paklausią Elektros energetikos sistemų inžinerijos magistrantūros studijų programą, nuo šiol Elektronikos fakultete siūlys bakalauro studijų programą – Elektros energetikos inžineriją – parengtą kartu su Lietuvos energetikos verslo sektoriaus atstovais.
„Siekdami tikslo bendradarbiavome su AB „Lietuvos energijos“ grupės įmonėmis, vykdėme apklausas, vertinome darbo biržos pateikiamus duomenis ir absolventų poreikį. Viską apibendrinę sukūrėme konkurencingą programą, kurioje specializacijos dalykus skaitys didžiausių Lietuvos elektros energetikos įmonių atstovai, aukščiausios Lietuvos mokslo premijos laureatai, kiti profesionalai, turintys ilgalaikę profesinio arba mokslinio darbo patirtį elektros energetikos srityje. Tai bendras kūrinys, kur potencialus darbdavys iš karto tiesiogiai dalyvauja studijų procese ir ugdo savo būsimus darbuotojus“, – pasakojo vienas iš programos sudarytojų, VGTU Elektrotechnikos katedros doc. dr. Vitalij Novickij.
Baigę šią studijų programą absolventai gebės dirbti sudėtinguose energetikos sektoriaus projektuose, mokės projektuoti, valdyti ir analizuoti elektronikos grandines, jų sistemas, spręsti visas elektros generavimo, kaupimo bei paskirstymo problemas. Tai nuolat besivystanti sritis, kurioje moderniausios technologijos yra raktas į efektyvios ir švarios elektros energijos gamybos būdus.
Anot V. Novickij, ruošiant programą ypatingas dėmesys buvo skiriamas modulių pagrįstumui ir struktūrai, vertinama ilgalaikė suteikiamų žinių perspektyva, studentų įsidarbinimo ir praktikos atlikimo galimybės. Programos studentams bus suteikiamas platus žinių spektras, pradedant nuo fundamentalių elektronikos žinių, baigiant moderniosiomis energetikos technologijomis bei išmaniosiomis elektronikos valdymo sistemomis.
VGTU iki šiol siūlė tarp Lietuvos ir užsienio studentų paklausią magistrantūros studijų programą elektros energetikos srityje lietuvių ir anglų kalbomis, todėl kvalifikuotų ekspertų grupė, pasirengusi perduoti žinias būsimiems specialistams, jau yra sukaupta.
„VGTU elektros energetikos srities magistrantūros studijų programa yra puikiai įvertinta Studijų kokybės vertinimo centro – ji akredituota maksimaliam laikotarpiui. Absolventų įsidarbinimo rodiklis, remiantis statistika, viršija 90 proc. Mūsų siūloma nauja bakalauro studijų programa yra sistemingo ir planuoto darbo rezultatas – tai puiki investicija į ateitį tiems, kurie siekia karjeros perspektyvioje elektros ir elektronikos inžinerijos srityje“, – sakė naujos VGTU studijų programos rengimo grupės vadovė, Elektrotechnikos katedros vedėja doc. dr. Sonata Tolvaišienė.
Nauja studijų programa parengta dirbant su verslo atstovais, kurie aktyviai įsitrauks ir į studijų procesą bei dalinsis savo patirtimi. „Dirbant elektros energetikos sektoriuje labai svarbu turėti platų požiūrį – ne tik ekspertiškai išmanyti technines detales, bet kartu gebėti aprėpti visą energetikos sistemą ir matyti bendrą vaizdą, įvairias alternatyvas ir jų galimybes. Tikimės, kad naujoji programa prisidės ugdant naują įvairiapusiškų specialistų, būsimų mūsų kolegų kartą“, – sakė Vidmantas Grušas, AB „Litgrid“ valdybos narys, Perdavimo tinklo departamento direktorius.
Šiuo metu įvairios specialybės turi skirtingą poreikį darbo rinkoje, vykdomos aukštojo mokslo pertvarkos, tačiau elektros ir elektronikos inžinerijos specialistų trūkumas jaučiamas ne tik Lietuvoje bet ir daugelyje šalių Europos Sąjungoje (ES).

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – inovatyvi aukštoji mokykla, ugdanti kūrybiškus ir kvalifikuotus specialistus. Naujausiuose „QS University Rankings: Emerging Europe and Central Asia“ reitinguose VGTU užima 45 vietą ir yra Lietuvos techninių universitetų lyderis. VGTU užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas ir atlieka daugybę įvairių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbų – jie vykdomi 14 institutų, 3 mokslo centruose, 33 laboratorijose. Universitete veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras ir didžiausia Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Turėdamas daugiau kaip 500 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes.

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą