Verslas

Kinai Lietuvoje užtvirtino beveik 1 mlrd. JAV dolerių partnerystę

Valstybinio Kinijos Liaudies Respublikos viceprezidento p. Li Yuanchao vizito į Lenkiją metu, kartu Europoje besilankanti antros pagal dydį šalies Henano provincijos vyriausybės delegacija atvyko į Lietuvą. Vadovaujama regiono vicegubernatoriaus p. Zhao Jiancai, 13 vadovų grupė apsilankė Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijoje bei susitiko su aviacijos įmonių grupės „Avia Solutions Group“ vadovais, su kuriais bendradarbiaus orlaivių nuomos, pilotų rengimo, lėktuvų priežiūros ir turizmo srityse.
Į Lietuvą aukšto rango valstybės pareigūnų delegacija atvyko „Avia Solutions Group“ ir „AviaAM Leasing“ bendrovių kvietimu. Pastaroji įmonė neseniai būtent su Henano provincijos civilinės aviacijos vystymo ir investicijų bendrove („HNCA“) pasirašė beveik 1 mlrd. JAV dolerių vertės bendradarbiavimo sutartį. Remiantis šalių susitarimu, Lietuvos „AviaAM Leasing“, valdanti 4 mlrd. JAV dolerių vertės orlaivių parką visame pasaulyje, ir Kinijos bendrovė įsteigė bendrą įmonę, kuri Azijos oro linijoms nuomoja „Boeing 737“ ir „Airbus A320“ orlaivius bei teikia konsultacines paslaugas.
Vizito metu Henano vicegubernatorių priėmė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, kuris su p. Zhao Jiancai aptarė šalių ekonominį bei kultūrinį bendradarbiavimą ir bendrus projektus keleivių bei krovinių pervežimo srityse. Kinų delegacija Lietuvoje aplankė ir didžiausiai Rytų Europos aviacijos įmonių grupei „Avia Solutions Group“ priklausantį „FL Technics“ orlaivių techninio aptarnavimo centrą Kauno oro uoste bei „BAA Training“ pilotų parengimo centrą Vilniuje. Susitikimų metu „HNCA“ ir „Avia Solutions Group“ vadovai susitarė išplėsti bendradarbiavimą ir aptarė planuojamus bendrus projektus įvairiose srityse, įskaitant pilotų rengimą, lėktuvų remontą bei turizmą.
Būtent šiose srityse vis dažniau įvardijamos opiausios nuolat augančios Azijos aviacijos rinkos problemos. Skaičiuojama, jog vien Azijos ir Ramiojo vandenyno regione iki 2034 m. prireiks bene 500 tūkst. naujų pilotų ir orlaivių mechanikų.
Turizmo rinka Kinijoje taip pat nuolat auga. Vien 2015 metais daugiau nei 120 milijonų šalies gyventojų keliavo už Kinijos ribų, kur išleido net 104 milijardus JAV dolerių. „Avia Solutions Group“ su Kinais bendradarbiauja kuriant Azijos keliautojams patrauklų turistinį maršrutą. Susitikimų Lietuvoje metu svečiams pristatyta kartu su kelionių operatoriumi „KIDY Tour“ parengta pirminė turizmo programa, kuri Kinų keliautojams atvers patogų kelią Baltijos šalių ir Europos link.
„Šis vienos didžiausių Kinijos provincijų delegacijos vizitas svarbus ne tik užtvirtinti abiejų įmonių ryžtą įgyvendinant bendrus projektus, bet ir visam Lietuvos transporto bei turizmo sektoriui. Būdami Europos Sąjungos nariais ir turėdami visus reikiamus sertifikatus, lietuviai yra itin patrauklūs partneriai Azijos valstybėms, kurių ekonomika, turizmo ir aviacijos sektoriai bei jų galimybės nuolat plečiasi. Manau, jog ateityje vis dažniau girdėsime apie bendrus Lietuvos ir Kinijos projektus“, – teigia „Avia Solutions Group“ valdybos narys Žilvinas Lapinskas.
Vos per penkerius metus Kinijoje skraidančių lėktuvų skaičius išaugo bene 70 %, o iki 2030 m. vietinės oro linijos žada įsigyti net 4000 naujų orlaivių.
„Šie skaičiai rodo, jog šalies potencialas yra milžiniškas, tačiau tokiam staigiam augimui suvaldyti būtinos žinios ir patirtis“, – komentuoja „Avia Solutions Group“ valdybos narys. „Azijos šalių bankai ir kitos įmonės nuolat ieško būdų kuo efektyviau „įdarbinti“ lėšas, o investicijos į orlaivius teikia stabilią 10-15 % grąžą, todėl vis daugiau akių krypsta į aviaciją. Dėl geografinės šio regiono padėties oro transportas yra nepakeičiamas, todėl lėktuvų reikia visiems. Tad nenuostabu, kad vietos įmonės ieško patikimų, europiniais standartais besivadovaujančių partnerių su didele patirtimi ir geromis rekomendacijomis. Mes džiaugiamės galėdami pasitelkti savo žinias ir taip užtikrinti stabilų aviacijos ir turizmo sektorių augimą Kinijoje ir Azijos regione.“
Kinijos civilizacijos lopšiu laikomoje Henano provincijoje gyvena daugiau nei 103 mln. gyventojų, joje sukuriama daugiau nei 560 milijardų JAV dolerių bendrojo vidaus produkto (BVP). Tai – antra pagal gyventojų skaičių ir penkta pagal ekonomikos dydį Kinijos Liaudies Respublikos provincija. Apie „Avia Solutions Group“:

„Avia Solutions Group“ – Varšuvos vertybinių popierių biržoje (WSE) listinguojama aviacijos verslo įmonių grupė, pasauliniu mastu teikianti kompleksinius aviacijos paslaugų sprendimus: orlaivių techninę priežiūrą ir remontą bei atsarginių detalių tiekimą; pilotų ir orlaivius aptarnaujančio personalo apmokymų bei nuomos paslaugas; antžeminį aptarnavimą ir orlaivių kuro pylimo paslaugas; verslo klasės čarterinių skrydžių ir orlaivių valdymo paslaugas; oro uostų bei jų infrastruktūros vystymo ir valdymo; bepiločių orlaivių; turizmo paslaugas.

„Avia Solutions Group“ valdo daugiau nei 20 dukterinių kompanijų bei šiuo metu turi atstovybes Lietuvoje, Lenkijoje, Jungtinėje Karalystėje Tailande, JAV ir Rusijoje. Inovatyvioje ir augančioje aviacijos verslo įmonių grupėje dirba daugiau 1800 specialistų iš trisdešimties pasaulio šalių.

Daugiau informacijos apie „Avia Solutions Group“ ir jos valdomas įmones rasite apsilankę www.aviasg.com

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą