Verslas

Į Lietuvą gabenamas nestandartinio svorio ir gabaritų krovinys

Į „Linde Gas“ statomą gamyklą Kėdainiuose šiąnakt atvyksta nestandartinių gabaritų, beveik 170 tonų sveriantis krovinys, lydimas policijos palydos ir gabenamas specialiomis transporto priemonėmis. Du 37 ir 22 m. ilgio autotraukiniai į naujai statomą „Linde Gas“ oro skaidymo gamyklą iš Rumunijos gabena rektifikacinę koloną ir pagrindinį šilumokaitį. Kadangi prekių judėjimas nėra ribojamas, didelių gabaritų kroviniai jau šiandien, sekmadienį, 21 val. vakare kirs Lietuvos-Lenkijos sieną ties Kalvarija ir naktį su policijos palyda pasieks „Linde Gas“ gamyklą Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ).

Anot „Linde Gas“ Baltijos regiono verslo plėtros vadovo Daliaus Klyvio, rektifikacinės kolonos, kitaip dar vadinamos „šalčio dėže“ atvykimas yra svarbus žingsnis dujų gamyklos statybų procese. Ši kolona yra vienas esminių oro skaidymo gamyklos komponentų, kuriame bus atliekamas deguonies ir azoto skaidymas.

Gamyklos darbai vyksta pagal numatytą planą – šiuo metu gamyklos teritorijoje užbaigiamas statyti kompresorinės pastatas. Į gamyklą jau yra investuota didžioji dalis numatytų lėšų. Iš viso oro skaidymo gamyklos statyboms planuoja skirti 20 mln. eurų investicijų, o statybų darbus planuojama užbaigti jau šių metų pabaigoje.

Kolonos ir šilumokaičio detalės buvo pagamintos „Linde Engineering“ priklausančioje gamykloje Vokietijoje, o galutinis surinkimas atliktas Rumunijoje. Pervežimo darbus organizuoja tarptautinė kompanija „Eastern Shipping“, o krovinio montavimo darbus Kėdainiuose atliks „Elektrėnų energetikos remontas“.

Rektifikacinės kolonos pastatymas gamyklos teritorijoje numatytas antradienį nuo 7 val. ryto. Kolona bus iškeliama specialaus autokrano pagalba.

Krovinių transportavimas ir maršrutas buvo derinami su Lietuvos kelių policija ir Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos. Autotraukiniai nuo pat įvažiavimo į Lietuvą bus lydimi policijos automobilio.

Tikslų krovinio maršutą galite rasti čia: bit.ly/2wbfXNQ

„Linde Gas“ (buvusi „AGA“), teikianti pramonines dujas Lietuvoje veikia nuo 1992 m. ir priklauso pirmaujančiai pasaulinei pramoninių dujų ir inžinerijos bendrovei „Linde“. Šių metų sausio mėn. „AGA“ pakeitė pavadinimą ir oficialiai tapo „Linde Gas“.

Daugiau informacijos:

Dalius Klyvis
„Linde Gas“ Baltijos regiono verslo plėtros vadovas
M: +370 52 780446
E: dalius.klyvis@linde.com

Pranešimą paskelbė: Emilija Bertašiūtė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą