Verslas

„KG Group“ 2018 metų rezultatai: stabiliai augančios pajamos ir investicijos

2018-aisiais įmonių grupės „KG Group“ konsoliduotos pardavimų pajamos pasiekė 523,7 mln. eurų. Lyginant su 2017 metais, pajamos augo 10,8 proc. Kiek daugiau – 12,3 proc. – augo ir investicijos: per praėjusius metus įmonių grupė į gamybos plėtrą ir padalinių bei įrangos atnaujinimą investavo 17,1 mln. eurų.

„Nors praėjusieji metai buvo kupini iššūkių, mums pavyko išlaikyti stabilius pardavimus. Didinome gamybos apimtis ir vystėme produktų pardavimus eksporte, didelį dėmesį skirdami Europos šalims bei Artimiesiems Rytams. Taip pat pasiekėme ir naujų rinkų. Pardavimų augimą taip pat fiksuojame vietinėje rinkoje. Visgi auganti grūdų savikaina bei didėjantis produkcijos importas iš Lenkijos ir Ukrainos turi didelę įtaką pelningumui“, – įmonių grupės metinius rezultatus apžvelgia „KG Group“ valdybos pirmininkas Tautvydas Barštys. Kaip jis pažymi, stabilumą padeda išlaikyti unikali verslo struktūra. „KG Group“ veikla suskirstyta į 12-ka autonomiškai veikiančių verslų, kurie papildo vienas kitą ir užtikrina įmonių grupės rezultatų balansą bei aukščiausią gaminamos produkcijos kokybę.

 „Kauno grūdų“ portfelyje labiausiai augo greitai paruošiamų produktų verslas. Lyginant su 2017-aisiais, pajamos šiame versle didėjo 46 proc. „Didžiausias augimas greitai paruošiamų produktų versle pastebimas eksporte. Daugiausiai eksportas didėjo Vakarų Europos rinkoje, augimą lėmė ir atsiradusios naujos rinkos – Jungtinės Amerikos valstijos ir Kataras. Atsižvelgiant į spartų verslo augimą, dar praėjusiais metais pradėta statyti nauja greitai paruošiamų produktų gamykla. Viena mūsų gamykla jau nuo 2011 metų veikia Kėdainiuose, planuojame, kad birželį pilnai veiklą pradės ir antroji, įsikūrusi Alytuje“, – pasakoja „KG Group“ valdybos pirmininkas T. Barštys.

Paukštininkystės versle didžiausias pajamas sugeneravo šviežios mėsos pardavimai. Augimas fiksuojamas mėsos pusgaminių ir kepsnelių pardavimuose. „2016-aisiais Vilniaus rajone, Rudaminoje, pastatėme vieną moderniausių mėsos kepsnelių ir pusgaminių cechą Europoje. Trečius metus veikiančioje gamykloje vis didiname gamybos mastus, kuriuos lemia augantis šių produktų poreikis. Didžiausi pardavimo apimčių augimai pasiekti eksporto rinkose – Šiaurės, Vakarų ir Centrinės Europos šalyse“, – sako T. Barštys.  

Kaip pažymi „KG Group“ vadovas, vietinėje rinkoje darosi vis sunkiau konkuruoti su importuojama paukštiena. „Didėja paukštienos iš Lenkijos importo mastai. Lenkams konkurenciją palengvina taikomos mokestinės lengvatos, kurių Lietuvoje mes neturime. Taip pat į Lietuvą atvežama produkcijos ir iš Trečiųjų šalių. Fiksuojamas importas iš Ukrainos, kur taikomi skirtingi kokybiniai reikalavimai nei Europos Sąjungos šalims. Taigi vietinėje rinkoje susiduriame su nelygia konkurencija“, – atskleidžia T. Barštys.

2018 metais „KG Group“ investicijos siekė 17,1 mln., tai yra 12,3 proc. daugiau nei 2017-aisiais.  „Esame daugiau nei 120 metų veikiantis verslas, turintis ir senų gamybinių padalinių, ir naujų. Žvelgiant bendrai, pastaraisiais metais einame transformacijos keliu: atidarome naujas gamyklas, atnaujiname senus padalinius, diegiame šiuolaikines technologijas. Kryptingai susitelkėme į modernizaciją ir plėtrą tam, kad vartotojui pasiūlytume nuo lauko iki stalo natūralų ir kokybišką produktą, kuris atitiktų jo poreikius. Tam skiriamos ir didžiausios investicijos bei mūsų darbuotojų, kurių įmonių grupėje dirba beveik 3900, darbas“, – sako „KG Group“ valdybos pirmininkas T. Barštys.

Kaip pažymi T. Barštys, „Kauno grūdų“ portfelyje didžioji dalis investicijų skirta naujos greitai paruošiamų produktų gamyklos statyboms Alytuje. Taip pat investuota į Telšiuose esančio skystų trąšų saugojimo ir perdavimo terminalo atnaujinimą. Paukštininkystės versle investicijos buvo sutelktos į paukštidžių atnaujinimą – praėjusiais metais atnaujinta 18-ka „KG Group“ valdomų paukštidžių, veikiančių Kaišiadoryse.

„KG Group” vadovas atskleidžia, kad panašiai planuojama investuoti ir 2019 metais. Didžioji dalis investicijų skirta greitai paruošiamų produktų gamyklai Alytuje bei Radviliškyje veikiančio grūdų elevatoriaus modernizacijai. Paukštininkystės versle toliau tęsiamas paukštidžių modernizavimas, taip pat numatytas naujos pakavimo įrangos, kuri užtikrintų aplinką tausojančių pakuočių gamybą, įsigijimas.

Pranešimą paskelbė: Sandra Vičienė, KG Distribution

Parašykite komentarą