IT naujienos

Kelios jūsų nešiojamo kompiuterio galimybės, apie kurias galbūt nežinojote

Net ir patyrę naudotojai, kurie su tuo pačiu kompiuteriu jau keletą metų, ne visada žino apie įdomiausias bei unikaliausias jo galimybes. Tai galioja ne tik nešiojamiems kompiuteriams, bet ir visai įrangai, apskritai. Visgi šiame straipsnyje panagrinėkime įvairias funkcijas bei galimybes, kurias turi jūsų nešiojamas kompiuteris, bet apie kurias galbūt nieko nežinote.

Shortcut key funkcija

Galbūt nežinote, kad tam tikras funkcijas galite atlikti vos kelių klavišų paspaudimu? Ne tik kopijavimas (Ctrl+C) ar įklijavimas (Ctrl+V) yra vykdomas tokiu būdu. Jūs galite kiekvienai programai ar failui priskirti unikalią komandą. Pvz. žaidimą galite išsišaukti pažymėję jį bet kokia unikalia komanda. Kaip tai padaryti:

  1. Susirandate programą, kurią norite atidaryti kelių mygtukų pagalba, arba jos piktogramą.
  2. Spaudžiate dešinįjį pelės klavišą ir pasirenkate „Properties“ arba „Parinktys“
  3. Tada atsidariusioje lentelėje reikia surasti „Shortcut key“ arba „Trumpinio raktas“ eilutę ir čia įvesti pageidaujamą komandą

Dabar, kiekvieną kartą įvedę nurodytų mygtukų kombinaciją iššauksite arba įjungsite tą programą.

Žaidimų optimizacija

Tam reikėtų galingo nešiojamo, galingo stalinio arba išskirtinai žaidimams skirto kompiuterio. Jeigu jo neturite,  galbūt pasvarstykite apie tokios įrangos įsigijimą? Tai naudinga investicija, jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus. Žaidimams skirtų nešiojamų kompiuterių kainas rasite čia.

Žaidimams skirtus nešiojamus kompiuterius gaminantys prekės ženklai į tokius laptop‘us paprastai įrašo ir specialią programinę įrangą. Ji gali atjungti ne pirmame plane (background) veikiančius procesus bei sutelkti visus kompiuterio pajėgumus žaidimams. Šiek tiek įprastą veikimą galite pagerinti ir pasinaudoję „Adjust for best appearance or performance“ funkcija. Pasirinkę optimizaciją geriausiam veikimui, šiek tiek suprastinsite Windows išvaizdą, tačiau pagreitinsite krovimą ir sumažinsite apkrovą, kurią įprastu metu patiria kompiuterio komponentai

Išjungti apkraunančias programas įjungimo metu

Gana nemažai programų įsijungia kartu su jūsų kompiuteriu ir taip sulėtina pirminio užkrovimo procesą. Vadinamasis startup, jeigu trunka ilgai, gali labai erzinti. Jūs galite gerokai sumažinti įprastą to laiką keleto komandų pagalba.

  1. Spaudžiate Ctrl+Alt+delete
  2. Pasirenkate funkciją „Task Manager“
  3. Iššokusiame lauke renkatės „Startup“
  4. „Startup“ sekcijoje pasirenkate visas programas, kurios nėra būtinos nuo pirmos įjungimo akimirkos, ir jas išjungiate (funkcija „Disable“)

Slaptažodžiu apsaugoti failus

Jeigu failą arba aplankalą įkelsite į archyvą (.zip, .7z, .rar t.t.), jį galėsite lengvai apsaugoti nuo nenorimo dėmesio. Sukurkite naują archyvą, į jį įkeldami svarbius duomenis. Toliau iššokusioje lentelėje pasirinkite funkciją „Encrypt contents“ arba „Užslaptinti duomenis“ ir įveskite norimą slaptažodį. Paspaudę „OK“ išsaugosite parinktį ir galėsite lengvai išlaikyti failų arba aplankalų privatumą.

Tikslūs ekrano bei baterijos taupymo nustatymai

Šie triukai labiau tinka nešiojamiems kompiuteriams, mat čia baterijos veikimo laikas yra labai svarbus. Beveik visuose Windows nešiojamuose kompiuteriuose, užduočių juostos dešinėje pusėje, yra baterijos piktograma. Paspaudę ant jos galite išsišaukti lentelę, iš kurios iššaukite papildomų parinkčių langą.

Tada suraskite „Baterijos ir miego rėžimo“ nustatymus. Juose galite individualiai parinkti laiką, po kurio ekranas užtamsės. Užtamsėjęs ekranas taupo kompiuterio bateriją bei elektros energiją. Skirtingas parinktis galima taikyti tada, kai kompiuteris yra prijungtas prie krovimo lizdo arba kai jis eikvoja akumuliatoriaus sukauptą energiją. Taip pat veikia ir laikmačiu kontroliuojamas „Miego rėžimas“ arba „Sleep Mode“. Jo įsijungimo momentą irgi galite nustatyti patys.

Tikimės, kad šis straipsnis buvo informatyvus ir suteikė naudingų žinių. Nepamirškite, kad tai tik dalis įdomių funkcijų ir gudrybių, kurias galite pritaikyti kompiuterio eksploatavimo metu.

Parašykite komentarą