Verslas

Keisis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo skyrimo tvarka

2023 m. kovo 23 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 Seimas priėmė Veterinarijos įstatymo pataisas, kuriomis nutarta keisti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovo skyrimo tvarką bei įteisinti vyriausiojo veterinaro pareigybę.

Iki šiol Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas buvo valstybės pareigūnas, kurį žemės ūkio ministro teikimu ketveriems metams priimdavo Vyriausybė.

Pagal naują tvarką VMTV vadovas bus priimamas į pareigas ir atleidžiamas iš jų Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka, t. y. įstaigos vadovas turės būti skiriamas konkurso keliu. Be to, VMVT vadovui nebeliks prievolės turėti veterinarijos gydytojo kvalifikaciją.

Naujomis nuostatomis taip pat sutarta įtvirtinti naują vyriausiojo veterinaro pareigybę. Pagal priimtas pataisas, vyriausiasis veterinaras bus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo į pareigas priimamas valstybės tarnautojas, atsakingas už veterinarijos politikos įgyvendinimą. Asmuo, priimamas į vyriausiojo veterinaro pareigas, turės turėti veterinarijos gydytojo kvalifikaciją ir atitikti pareigybės aprašyme nustatytus specialiuosius reikalavimus.

Už tai numatančias naujas nuostatas (projektas Nr. XIVP-180(3) balsavo 78 Seimo nariai, prieš – 28, susilaikė 21 parlamentaras.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą