Femtosekundinius lazerius ir parametrinius optinius generatorius gaminančioje UAB „Light Conversion“ – pokyčiai. Vieną iš bendraįkūrėjų pakeitė naujas akcininkas. 25 proc. lazerius gaminančios įmonės akcijų dalį įsigyja vienos šeimos valdoma bendrovė „7-Industries“.
Augdama pasaulio rinkose, femtosekundinių lazerių gamybos įmonė išgyveno įvairius verslo raidos ir plėtros etapus. Pasiūlymų įsigyti „Light Conversion“ akcijų buvo sulaukiama nuolat, tačiau būtent „7-Industries“ įtikino įmonės steigėjus ir akcininkus, kad investuotojai yra rimtai nusiteikę prisidėti prie tolesnės bendrovės plėtros.
„Pagrindinės priežastys, nulėmusios mūsų apsisprendimą, yra investuotojo, kaip mažumos akcininko, partnerysčių su pirmaujančiomis aukštųjų technologijų įmonėmis sėkmės istorijos bei aiškus ir strateginis investuotojo tikslas prisidėti prie kompanijos plėtros ir vertės auginimo be apibrėžto laiko horizonto. Būtent tuo „7-Industries“ ir skiriasi nuo daugumos finansinių investuotojų, kurie dažnai po kelerių metų akcijas parduoda“, – sako „Light Conversion“ valdybos pirmininkas ir vienas iš įmonės steigėjų dr. Romualdas Danielius.
„Labai džiaugiamės tapę „Light Conversion“ akcininkais. Esame čia ilgam ir tikimės, kad kartu su akcininkais bei įspūdinga „Light Conversion“ komanda prisidėsime prie bendrovės plėtros ir augimo“, – pakomentavo „7-Industries“ atstovai.
Bendrovei „7-Industries“ visas savo akcijas pardavė dr. Algirdas Juozapavičius, kuris vadovavo „Light Conversion“ nuo jos įkūrimo 1994 m. Nuo 2019 m. jis tapo vadovybės patarėju, o direktoriaus pareigas bendrovėje perėmė dr. Martynas Barkauskas. Kiti akcininkai pardavė po nedidelę dalį savo turimų akcijų.
„Light Conversion“ akcijos priklauso įmonės valdybos pirmininkui dr. Romualdui Danieliui, Vidai Piskarskienei, bendrovei „7-Industries“, dr. Valdui Sirutkaičiui. 5 proc. akcijų priklauso UAB „LC Option II“, per kurią buvo įgyvendinta „Light Conversion“ darbuotojų „opcionų“ programa.
Sandorio sudarymo metu parduodančiųjų akcininkų finansinis patarėjas buvo „Superia“, teisinis – advokatų kontora „TGS Baltic“. Pirkėjus teisiniais klausimais konsultavo „Cobalt“, finansinį „Light Conversion“ patikrinimą atliko EY. Sandorio suma neatskleidžiama.
Apie „7-Industries“
„7-Industries“ yra vienos šeimos biuras, priklausantis poniai Ruthi Wertheimer. R. Wertheimer – antrosios kartos šeimos įmonės „IMC Group“ atstovė. Šeimai 2006 m. pardavus didžiąją dalį bendrovės JAV investuotojui „Berkshire Hathaway“, ponia R. Wertheimer įkūrė šeimos biurą „7-Industries“.
„7-Industries“, remdamasi partneryste, investuoja į inovatyvias ir pažangias technologijų įmones, veikiančias pramonės bei gyvybės mokslų sektoriuose. Per pastaruosius penkiolika metų „7-Industries“ Europoje investavo į daugiau nei 10 įmonių, kurios užsiima jutiklių gamybos, vaizdo apdorojimo, fotonikos ir robotikos veiklomis.
Apie „Light Conversion“
Šiuo metu lazerius gaminančioje gamykloje dirba virš 320 darbuotojų. Šių metų pabaigoje planuojamas naujo gamybos priestato atidarymas. Naujose 11 200 kv. m patalpose įsikurs laboratorijos, bus vykdoma lazerių sistemų gamyba, atliekami moksliniai tyrimai, taip pat bus įrengtas švarių patalpų blokas – aukštus švaros reikalavimus atitinkančios gamybinės patalpos, kuriose bus surenkami itin jautrūs lazerių komponentai.
„Light Conversion“ gaminami lazeriai naudojami mobiliųjų prietaisų, medicininės įrangos, automobilių purkštukų ir kt. gamyboje. Pagrindiniai užsakovai – pramonės įmonės ir mokslo institucijos, o pagrindinė produkcija – femtosekundiniai lazeriai ir jų sistemos, kurių didžioji dalis eksportuojama į didžiausius pasaulio mokslo ir industrijos centrus Vokietijoje, Australijoje, Japonijoje, JAV, Kinijoje, Didžiojoje Britanijoje. Įmonės atstovybės veikia JAV, Kinijoje ir Pietų Korėjoje.
Pranešimą paskelbė: Anželika Voinė, Light Conversion