Sportas

Kėdainiuose paaiškėjo pirmieji pasaulyje agurkų metimo į tolį čempionai

Šiandien kasmetinėje Agurkų šventėje Kėdainiuose įvyko 1-asis pasaulyje Agurko metimo į tolį čempionatas. Beveik 50 dalyvių įnirtingai varžėsi dėl Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus įsteigto 1000 eurų prizinio fondo. Pasaulio čempionu vyrų kategorijoje tapo vilnietis Justinas Račkauskas, numetęs į tolį agurką net 84 metrus, o moterų kategorijoje kėdainietė Jolanta Jakienė numetusi 47 metrus. Jie abu pasidalino po 500 Eur piniginį prizą.  

Antroji vieta atiteko Armandui Miliauskui iš Šėtos miestelio, numetusiam 77 metrus ir kėdainietė Gytei Ančerevičiūtei, kuriai pavyko numesti agurką 37 metrus. Trečiają vieta dalinosi Žygimantas Jankauskas vos vienu metru mažiau numetęs nei antrosios vietos laimėtojas ir Bitė Valatkaitė dvyliką metrų atsilikusi nuo antrosios vietos nugalėtojos. Savo jėgas, svečio teisėmis išbandė ir žinoma Latvijos atlikėja Samanta Tina, ji numetė agurką į tolį 27 metrus.  

Moterų agurkų metimo į tolį pasaulio čempionė Jolanta Jakienė po apdovanojimų ceremonijos pasakojo, kad tikėjosi geresnio rezultato.

 „Šiam čempionatui tikrai specialiai nesiruošiau. Tiesiog visą gyvenimą sportavau, sportuoju ir toliau sportuosiu. Nors kaip yra sakoma, kad nugalėtojai neteisiami, tačiau prieš varžybas tikėjausi numesti 50 metrų, deja, šį kartą nepavyko. Tikrai bus kur tobulėti ateityje, tačiau ir 47 metrai pirmą kartą dalyvaujant – puikus rezultatas”, – teigė kūno kultūros mokytoja dirbanti J. Makienė.

Paklausta, kur išleis laimėtą 500 eurų prizą, J. Jakienė išliko paslaptinga. „Tikrai žinau, tačiau tai yra paslaptis. Juk puikiai žinome, kad svajonės pildosi tyloje”, – puikios nuotaikos neslėpdama teigė nugalėtoja.

Vyrų agurkų metimo į tolį čempionas Justinas Račkauskas taip pat tikėjosi agurką numesti dar toliau.

„Visų pirma, tai čia važiuodamas nesitikėjau, kad Kėdainiuose vyks tokia nuostabi ir didžiulė šventė. Šis renginys be galo nustebino, kaip ir nustebino varžovų pajėgumas”, – teigė iš Vilniaus į pirmąjį pasaulio agurko metimo čempionatą atvykęs J. Račkauskas.

 Sportiškai atrodantis vaikinas teigė, kad jau daugelį metų žaidžia beisbolą, tad agurko metimas jam nebuvo didelis iššūkis.

 „Žinodamas savo galimybes tikėjausi geresnio rezultato, tačiau vis dėlto agurkas – tai ne beisbolo kamuoliukas, todėl jį metant prognozuoti rezultatą – ganėtinai sunku”, – teigė vaikinas. 

Paklaustas, ar spėjo pasitreniruoti prieš čempionatą mėtant būtent agurką, J. Račkauskas tik nusišypsojo: „Tikrai ne, kadangi, kaip jau ir minėjau, tikėjausi nugalėti, tad specialiai šioms varžyboms nesiruošiau”.    

Apdovanojimus įteikęs Kėdainių rajono savivaldybės meras ir čempionato iniciatorius Saulius Grinkevičius džiaugėsi ilgametėmis šios šventės tradicijomis.

„Smagu, kad šiais metais Agurkų šventė tapo dar įspūdingesnė, pritraukianti gausų būrį kėdainiečių ir svečių iš visos Lietuvos. Galima sakyti, kad renginys tapo dideliu festivaliu, kurio akcentas – pirmasis atviras pasaulio Agurko metimo į tolį čempionatas, nepalikęs abejingų ir sukėlęs didelę atrakciją“, – sakė S. Grinkevičius.

Čempionato dalyviai turėjo  – į Kėdainių miesto parko Dotnuvėlės tvenkinį kuo toliau numesti agurką. Užduotį įvykdyti kiekvienam dalyviui buvo skirta po du kartus. Visi į vandenį mesti agurkai bus nuvežti į Kėdainių rajone esantį žirgyną. Tikimąsi, kad Kėdainiuose nuo šiol kasmet bus ypač populiarus Agurkų metimo čempionatas, kuris pritrauks vis daugiau norinčių išbandyti savo jėgas.

Foto Robertas Kartavičius

https://wetransfer.com/downloads/863fca0a0779255efbe8fa01ae8689fa20180714175111/90fab7def8c006c66baaf6f2773d142520180714175111/cb1032

Pranešimą paskelbė: Astijus Krauleidis, Kėdainių rajono savivaldybė

Parašykite komentarą