Po Europą keliauti automobiliu, traukiniu ar autobusu kartais yra daug įdomiau nei tiesiog iš taško A į tašką B perskristi lėktuvu. Galima daugiau pamatyti vietovių pro langą, daugiau laiko pabendravimui su kartu keliaujančiais žmonėmis, galimybė užmegzti naujas pažintis. Populiarėja ir mikroautobusų nuoma leidžianti kartu keliauti didesnei grupei draugų ar šeimai neribojant savo bagažo kiekio.
Toks keliavimo būdas lemia ilgesnį sėdėjimą vienoje vietoje, dėl ko pradeda skaudėti nugarą, nutirpsta ar ištinsta kojos, netgi prasideda nugaros nervų uždegimas. Nemalonių pojūčių ir apsilankymo vaistinėje ar juo labiau, gydymo įstaigoje, kelionės metu norėtųsi išvengti, todėl dalinamės praktiškais patarimais, kaip nevarginti savęs ir nesusirgti kelionės metu ilgai sėdint.
Turite galimybę – išlipkite
Naudokitės kiekviena menkiausia galimybe atsistoti. Jei vykstate su ekskursija ir autobusas sustoja 10 min, nesvarbu, jog nerūkote, nenorite į tualetą ar kavos – išlipkite. Tai gera galimybė bent 10 kartų apeiti aplink autobusą, taip pamiklinti užtirpusias kojas, paspartinti kraujotaką ir gerai išsiražyti. Kiekviena minutė svarbi, todėl nebūkite tas, kuris lieka autobuse visą laiką.
Numatykite tarpines stoteles
Jei vykstate savo transportu ar naudojatės mikroautobusų nuoma, tuomet turite galimybę patys planuoti maršrutą ir sustojimus. Optimalu būtų bent 10-20 minučių sustoti kas 200-250 km. Tai gali būti sustojimas poilsio aikštelėje su tualetu arba sustojimas lankomame objekte.
Pajudėkite kas 30 minučių
Žmogaus kūnas nepritaikytas ilgai sėdėti vienoje pozicijoje, tad kad „neužsisėdėtumėte“, pajudėkite kas 30 minučių. Pasukiokite pečius į šonus, ištieskite nugarą, pasiražykite iškeldami rankas aukštyn, pajudinkite kojas, pakelkite ir nuleiskite smakrą. Kelios minutės minimalios „autobuso“ mankštos suaktyvins kraujotaką ir neleis kūnui sustingti nepatogioje pozicijoje.
Įsigykite pagalvėlę kaklui
Ilgos kelionės metu tikrai norėsite pamiegoti ar bent jau pasnausti. Autobuso ar mikroautobuso sėdynės nėra pritaikytos miegojimui, tačiau „lūžtančios galvos“ diskomfortą galima sumažinti turint pagalvėlę kaklui, kuri neleis galvai nusvirti, nuteiks kaklui paramą ir pamiegojus neskaudės galvos.
Tvirtas pagrindas po kojomis
Jei esate žemesnio ūgio ar tiesiog autobuso kėdė yra aukštesnė ir atsisėdus kojomis nepasiekiate žemės – tai sukelia įtampą apatinei nugaros daliai. Todėl kojas laikykite ant kojų atramos, o jei tokios nėra, įsitaisykite ką nors po kojomis (pvz., kuprinę ar šaltkrepšį). Tinkama kojų pozicija ir atrama neleis kauptis įtampai nugaroje ir išvengsite aštraus skausmo.
Visų ilgų kelionių tikslas – kuo daugiau nukeliauti, todėl susigalvokite kuo daugiau būdų pajudėti, kad kuo mažiau pavargtumėte. Išradingumas – raktas į sveikatą ir smagias keliones.