Sportas

Kėdainiuose atidarytas modernus riedlenčių parkas

Pirmadienį Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos stadiono parke oficialiai atidarytas naujas ir modernus „Nutrilite“ riedlenčių parkas. Šią dovaną kėdainiškiai iškovojo praėjusių metų rugpjūtį Vilniuje vykusioje dviračių šventėje „Velomaratonas“, kurioje subūrė didžiausią miesto komandą. Naujoji rampa, skirta važinėti BMX dviračiais, riedučiais ir riedlentėmis, papildys Kėdainių miesto aktyvaus laisvalaikio infrastruktūrą ir suteiks naujų galimybių miesto jaunimui.
Riedlenčių parko atidaryme dalyvavo ir tokie garbūs svečiai kaip Lietuvos lengvaatletė Austra Skujytė, Lietuvos dziudo imtynininkas Marius Paškevičius, „Velomaratono“ sumanytojas ir lenktynininkas Benediktas Vanagas.
„Velomaratonas“ buvo sukurtas tam, kad keistų visuomenės įpročius: skatintų judėti ir aktyviai leisti laisvalaikį. Nes išliekamoji vertė – tai, kas mums, šios šventės organizatoriams, yra svarbu. Todėl džiaugiamės, kad drauge su partneriais iš amerikiečių kompanijos „Amway“ kasmet galime pastatyti Lietuvos miestuose po riedlenčių parką. Tai tikrai išliekamąją vertę turinti dovana, kurią kas dieną naudoja jaunimas – Lietuvos ateitis“, – sako „Velomaratono“ organizatorius bei sumanytojas Benediktas Vanagas.
Kėdainiuose atidarytas riedlenčių parkas tinkamas visiems šio sporto entuziastams: tiek dar tik pradedantiems važinėti, tiek jau mokantiems važiuoti.
„Praėjusių metų „Velomaratone“ Kėdainiai pademonstravo tikrą komandinę dvasią ir surinkę didžiausią komandą savo artimiausius konkurentus aplenkė beveik dvigubai. Tokiai aktyviai ir atkakliai komandai mes ir siekėme padovanoti 5000 JAV dolerių paramą riedlenčių parko statyboms. Kėdainiuose pastatytas jau trečiasis „Nutrilite“ riedlenčių parkas, tokį parką jau turi Tauragė ir Raudondvaris. Mūsų tikslas, kad kiekvienas mažesnis Lietuvos miestas turėtų po riedlenčių parką ir šių miestų jaunimui nereikėtų važinėti gatvėmis“, – sako Anna Pietrzak, generalinė prizą įsteigusios kompanijos „Amway“ direktorė Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.
Gegužės 21 d. Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje vyko VII-ųjų Olimpinių varžybų atidarymo ceremonija, o miesto bendruomenei skirtos rampos atidarymas tapo simboline Kėdainių progimnazijos šventės dalimi.
Kėdainiuose populiarėja aktyvus laisvalaikis
Lietuvos riedlenčių federacijos prezidentas Justinas Ivoška teigia, kad naujoji rampa taps jaunimo traukos centru ir sudarys geresnes sąlygas riedlentininkams treniruotis ir tobulėti.
„Riedlenčių sportas – tai ne tik sportas, tai yra kultūra, kuri formuoja žmogaus pasaulėžiūrą, muzikinį skonį, aprangos stilių. Tai sporto šaka, kuri augina kūrybiškas asmenybes. Pavyzdžiui Barselonoje riedlentininkai yra laikomi menininkais, o riedlentės yra pripažintos kaip laisva meno išraiška. Tačiau situacija su riedlenčių parkais Lietuvoje – sudėtinga. Dauguma parkų yra mediniai, o toks paviršius yra netinkamas Lietuvos klimatui. Susiduriama su problema, kad parkai labai greit nusidėvi ir po šaltojo sezono yra nebetinkami važinėjimui“, – teigia J. Ivoška.
Tačiau riedlenčių federacijos atstovas pabrėžia, kad perspektyvos atidaryti uždarų patalpų parkus didėja, kadangi riedlenčių sportas įtrauktas į Olimpinių sporto šakų sąrašą. Perspektyvų riedlenčių sporto populiarėjimui atsiranda ir su tokiomis iniciatyvomis kaip „Nutrilite“ riedlenčių parko atidarymas.
Šiemet vėl bus buriama didžiausia bendruomenė
Pernai metų „Velomaratone“ „Nutrilite“ iššūkis buvo itin populiarus: Lietuvos miestų bendruomenių nariai ne tik aktyviai registravosi internete, bet ir atvyko važiuoti „Velomaratone“ su savo palaikymo komandomis.
„Nutrilite“ iššūkyje aktyviai dalyvavo net 7500 dalyvių, daugiausia iš Kėdainių bei Šilutės, taip pat Garliavos ir Plungės miestų. Didieji miestai dėl prizo varžytis negalėjo, jis buvo skirtas miesteliams, turintiems ne daugiau kaip penkiasdešimt tūkstančių gyventojų.
„Velomaratonas“ – tai ekologija, saugumu, šeima ir sveikatos vertybėmis paremta iniciatyva, kuria siekiama sustiprinti dviračių kultūrą Lietuvoje, formuojant naują ir išskirtinę tradiciją. Tai rekordinis tokio tipo renginys, sulaukiantis daugiausia dalyvių nepriklausomos Lietuvos istorijoje.
Nemokama registracija į 2018 m. „Velomaratoną“ jau prasidėjo ir tęsis iki birželio 17 d. Bendrovė „Amway” ir toliau tęsia tradiciją ir kviečia laimėti paramą riedlenčių parko statyboms. Norintys varžytis dėl puikaus prizo, „Nutrilite“ pavadinimo komandą turėtų pradėti burti jau dabar. Šio konkurso laimėtoja taps ta bendruomenė, kuri renginio dieną prie starto linijos surinks daugiausia dalyvių.

Parašykite komentarą