Studijos

Kauno „Akropolyje“ – palaikymo žinutė ukrainiečių vaikams: pakilo tūkstančiai mėlynai geltonų gervių

Ukrainai toliau susiduriant su agresija ir kovojant už savo laisvę, palaikymą nuo karo kenčiantiems vaikams išreiškė ir Kauno mokyklų moksleiviai. Jie drauge su bendraamžiais iš Ukrainos dalyvavo akcijoje, kurios metu buvo išlankstyta daugiau nei 3 tūkst. mėlynai geltonų origami gervių, virtusių menine instaliacija „Laisvės sparnai“. Ją nuo šeštadienio iki liepos 31 d. galima išvysti prekybos centre Kauno „Akropolis“.

Palaikymo akcija surengta Kauno ir Hiratsukos miesto Japonijoje iniciatyva. Tiesioginės transliacijos iš šio tolimosios Japonijos miesto metu vaikams suorganizuotos kūrybinės origami technikos dirbtuvės, kuriose dalyvavo 40 Kauno mokyklų. Iš viso prie gervių lankstymo prisidėjo 4500 lietuvių ir 460 ukrainiečių vaikų.

„Lietuvoje ukrainiečių tragedijai nelieka abejingi nei maži, nei dideli. Dėl to Kauno mokyklų moksleiviai išties noriai prisijungė prie palaikymo akcijos, kurią surengėme drauge su Hiratsukos miestu. Jis nuo 2018 m. yra mūsų miesto partneris. Šia akcija ir menine instaliacija visi drauge siunčiame palaikymo žinutę Ukrainoje likusiems vaikams, kurie vykstant karui susiduria su pavojais ir neabejotinai patiria skaudžius išgyvenimus“, – sako Kauno švietimo inovacijų centro direktorė Rasa Bortkevičienė.

Anot R. Bortkevičienės, gervė kaip simbolis meninei instaliacijai pasirinktas neatsitiktinai. Pasak japonų legendos, išlanksčius tūkstantį origami gervių išsipildo didžiausios svajonės. Šiuo atveju išreiškiant viltį, kad Ukrainoje greitai įsivyraus taika, o šios šalies žmonės apgins savo laisvę, išlankstyta tris kart tiek – daugiau nei 3 tūkst. – mėlynai geltonų gervių.

Instaliacijos idėją sugalvojo ir išpildė dailininkas Simonas Eismontas. Jo sumanymu, Ukrainos vėliavą primenanti kompozicija iš origami gervių įkomponuota į raudoną ekspozicijos erdvę, kuri suteikia papildomą vizualinį efektą ir tarsi simbolizuoja kruvinų įvykių kontekstą. Jame išryškinamas vaikų išlankstytų popierinių gervių lengvumas ir trapumas.

„Kauno „Akropolis“ visuomet yra atviras prasmingoms socialinėms ir meninėms akcijoms, kurių mūsų prekybos centre tikrai netrūksta. Tikiu, kad ir ši graži instaliacija patrauks lankytojų dėmesį, o kartu įkvėps vilties bei ramybės“, – sako Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė.

Instaliaciją „Laisvės sparnai“ Kauno „Akropolyje“ galima išvysti prekybos centro darbo valandomis trečiajame aukšte, prie renginių aikštės, esančioje laisvalaikio zonoje – Raudonajame koridoriuje. Instaliacija bus eksponuojama iki liepos 31 d.

Pranešimą paskelbė: Karina Bernadickaitė, UAB „INK agency“

Parašykite komentarą