Studijos

Pirmoji ponia dalyvavo jaunimo mokyklos akcijoje „Gerumo keliu“

Diana Nausėdienė ketvirtadienį apsilankė Vilniaus Jono Ivaškevičiaus jaunimo mokykloje, kurioje mokosi nepritapę kitose mokyklose, mokymosi motyvacijos pritrūkstantys vaikai.

Čia moksleiviai surengė kalėdinę akciją „Gerumo keliu“, į kurią pakvietė Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendruomenės narius. Šie žmonės patiria socialinę atskirtį, o jaunimo mokyklos mokiniai dažnai iš savo patirties žino, kas tai yra. Šventėje jie vaišino svečius meduoliais, pristatė savo keramikos darbus, klausėsi sutrikusios psichikos žmonių globos bendruomenės ansamblio „Volungė“ dainų ir patys dainavo susirinkusiems.

„Šiandien esu čia, nes jūs esate labai svarbūs. Manau, kad kiekvieno iš jūsų rankose yra Lietuvos ateitis. Sprendimas, kaip jūs gyvensite toliau, kuo užpildysite savo vidų, svarbus mums visiems. Be galo tikiu jumis, tuo, kad galite žygiuoti į ateitį labai stipriais žingsniais, jei patys nuspręsite taip daryti. Jūsų pasirinkimas eiti gerumo keliu yra vienas teisingiausių ir gražiausių. Tai, ko kiekvienas ieškome kituose, yra gerumas. Jį radę tampame laimingi“, – sakė ponia Diana. 

Pasak jos, labai gražu, kai žavūs jauni žmonės, kurie kartais jaučiasi visuomenės tarsi nurašyti, atveria jautrią savo širdį ir stengiasi priimti tuos, kam gyvenime pasisekė mažiau. Svetingai apgaubę šiluma žmones su negalia, parodė jiems, kad šie yra svarbūs, įdomūs ir jų draugystė yra vertinga.  

Pirmoji ponia pasidžiaugė jaunuoliais, kurie brandžiai siekia kiekviename žmoguje visų pirma įžvelgti ne trūkumus, o galimybes. Pasak jos, visi esame labai skirtingi, tačiau lygiai tiek pat svarbūs savo šalies piliečiai.

Prezidento sutuoktinė palinkėjo visiems ramaus advento, gražių artėjančių švenčių ir kad visų čia susirinkusiųjų gerumo kelias šventėmis nepasibaigtų, o tęstųsi kiekvieną dieną.

Pranešimą paskelbė: Ieva Elenbergienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą